Пригоди від A до Я: огляд найкращих книг у жанрі пригодницької літератури

книги
фото https://depositphotos.com/

Пригодницька література — ідеальний спосіб втекти від буденних справ та поринути у подорож цікавих персонажів, залишаючись при цьому у власній кімнаті. Жанр дозволяє читачам будь-якого віку відчути себе справжніми моряками, мандрівниками, космонавтами, чарівниками.

Якісна пригодницька література, у яку можна легко зануритися на вікенд чи довгими зимовими вечорами, доступна і в Україні. Тому ми склали добірку, на яку точно варто звернути увагу.

wSYKm9FDJrWTIW3PGMtSBWEpOmd-widK8pTxYkaJt3Ct77tq3uS0ufR6mLnnxE_nwIbYT0K46H3PP7kyoyJNgxqmBWrsoGBXkt2jXrOinoz8KNJFqQERcQdf1tMbA0QPopuGLHl7z-5tjwQbp2zvNoA

5 найкращих класичних пригодницьких романів

У нашій добірці читачі знайдуть класичні та сучасні романи про пригоди:

  1. «Робінзон Крузо», Даніель Дефо. Відомий навіть тим, хто має обмежений читацький досвід, хоча б за назвою. Розповідає історію молодика, який опинився волею долі на безлюдному острові. Там протягом багатьох років він засвоював навички з виживання та не полишав ідеї повернутися додому.
  2. Цикл романів про Гаррі Поттера. Дуже популярні книжки, які розповідають про життя хлопчика-чарівника на ім'я Гаррі Поттер. На його долю випало чимало випробувань, і з кожним роком навчання він буде все більше дізнаватися про себе та магічний світ, в якому він живе.
  3. «Тореадори з Васюківки», Всеволод Нестайко. Українська підліткова проза про двох друзів, які шукають собі пригод під час літніх канікул у школі.
  4. «Острів скарбів», Р. Л. Стівенсон. Історія про пошуки скарбів, піратів та піратський кодекс, подорожі на кораблях та багато чого іншого.
  5. «Три мушкетери», О. Дюма. Історія сповнена палацовими інтригами, битвами на шпагах, історіями кохання та зради. У ній реальні історичні постаті існують поряд з уявними персонажами.

Окрім цього, зверніть увагу й на інших сучасних письменників, як-от Джонатан Страуд, Маріссу Маєр тощо.

Чи існує в пригодницькому романі розподіл за віком

Класичні пригодницькі романи писалися на дорослу аудиторію лише через те, що дитячої літератури тоді просто не існувало. Тільки з часом дітей почали сприймати не як маленьких дорослих, а як людей, що тільки починають пізнавати світ. Дитячий і підлітковий пригодницький роман відрізняється від дорослих:

  • складністю та кількістю персонажів;
  • наявністю сцен насилля, еротичних;
  • складністю світу, якщо він придуманий автором заради історії, тощо.

В іншому ж структура побудови сюжету залишається такою ж. Тому немає чого соромитися, якщо доросла людина раптом захоче почитати підлітковий роман про фейрі. Дітям же дорослі книжки теж можна читати, але бажано з поясненнями з боку батьків.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: