Гуртожитки ЛАЗу мають належати громаді міста - позиція мерії Львова

длж
фото: ЛМР

Сьогодні на сесії Львівської міської ради директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич коротко доповіла про ситуацію з майном і гуртожитками Львівського автобусного заводу, що на вул. Науковій 16, вул. Володимира Великого, 16, та вул. Кульпарківська, 139.

Про це повідомляє місцева влада.

«Головне управління Державного бюро розслідувань оголосило підозру Ігорю Чуркіну за незаконне заволодіння майном ЛАЗу і зараз тривають активні дії по розслідуванню кримінального провадження.

Станом на сьогодні нам відомо, що слідчими ДБР було проведено вилучення документів, які стосувалися приватизації ЛАЗу і поділу його на кілька афілійованих структур. Нагадаю, що у 2010 році було визнано незаконною приватизацію ЛАЗу і зобов’язано повернути пакет акцій у власність держави. Але це рішення суду не було виконано. А в подальшому Печерський суд м. Києва переглянув цю справу.

Щодо гуртожитків, то зараз наше Головне управління поліції розслідує ситуацію про незаконне використання коштів. Львівська міська рада визнана потерпілою у цьому процесі. Якщо у нас буде найменший шанс повернути у власність територіальної громади ці гуртожитки, то ми ним обов’язково скористаємося.

Відзначу, що Львівська міська рада має на меті активно сприяти ДБР у встановлені істини у цій справі. Також ми активно працюємо з профспілкою працівників заводу і надаємо їм всю необхідну допомогу», - доповіла Гелена Пайонкевич.

«Позиція міської ради і депутатського корпусу є одностайною – гуртожитки, де проживають львів’яни, мають знаходитися у власності львів’ян. Зараз люди там у рабстві через нечесну приватизацію. Тому маємо вживати всіх необхідних дій, щоб людей з цього рабства вивести. Це дуже непроста тема. Але добре, що ДБР почало це розслідувати», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, у 1994 році гуртожитки на вул. Наукова, 16, вул. Володимира Великого, 16 та вул. Кульпарківська, 139 внесли до статутного капіталу держпідприємства ВАТ «Львівський автобусний завод». У 2008 році міська рада прийняла ухвалу, за якою ці гуртожитки мали перейти у комунальну власність, утім упродовж 2016-2017 років їх приватизували ТзОВ «Львівавтокомплектація», ТОВ «Національна агенція нерухомості» та ще кілька співвласників.

Через це у 2018 році Львівська міська рада за зверненням профспілки колишнього Львівського автобусного заводу «Захист праці», подала до суду на всіх співвласників з вимогою скасувати державну реєстрацію на будівлю та передати його в комунальну власність. Адже раніше «Львівавтокомплектація» намагалася виселяти мешканців з гуртожитків, також для людей була загроза залишитися без тепла і світла через борги власників. Тому профспілка звернулась до міської ради через неналежне утримання власниками гуртожитка.

Під час розгляду справи суд встановив, що перш ніж передати будівлю місту, власник повинен отримати компенсацію вартості майна, тобто, передача місту безкоштовно є незаконною. Крім цього, суд не взяв до уваги лист-звернення мешканців, оскільки в ньому не вказана дата, а сама профспілка створена лише 2006 року. Відтак гуртожитки місту не передані.

Довідка

У серпні 2022 року суд наклав арешт на колишні гуртожитки ЛАЗу, що на вул. Кульпарківській, 139, Науковій, 16 та Володимира Великого, 16, оскільки номінальними власниками збанкрутілого заводу є громадяни росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: