Фільтри грубої очистки води - які бувають фільтри для механічного очищення води
Вода — життєво необхідна рідина, без якої не може існувати жодна істота. Вона є незамінним компонентом для забезпечення життєдіяльності та комфортного побуту людини. Незалежно від того, звідки проведено водопостачання — централізований водопровід, колодязь чи свердловина, у ньому будуть різні домішки. Тому, варто подбати про своє здоров'я та встановити стаціонарні очисні системи.
Види очисного обладнання
Для видалення механічних домішок — піску, органічних залишків та різних волокон із води використовують фільтр грубої очистки. Установка цього пристрою після запірної арматури перед водяним лічильником забезпечує повний захист сантехніки, змішувачів та побутових приладів. Залежно від конструкційних особливостей, фільтр буває 3 видів:
- Сітчастий — оснащується сіткою різних розмірів (50-500 мкм), яку можна замінити під час виходу із ладу.
- Картриджний — містить картридж, який виготовляють із поліестеру, поліпропілену або целюлози. Здатний утримувати бруд розміром від 0,5 мкм.
- Дисковий — використовується в будинках та дачах, які беруть воду із підземних джерел. Відрізняється довговічністю, адже за необхідності фільтраційний елемент можна промити.
- Напірний високошвидкісний — використовується для видалення домішок різної структури й діаметру (30 мкм та більше).
Перед покупкою обладнання для механічного очищення варто враховувати тип та діаметр забруднень, які є в воді з-під крана. Наприклад, якщо рідина постачається з великою кількістю домішок, встановлювати фільтр з дрібними порами не буде раціонально. Адже сітка буде швидко замулюватись і її доведеться постійно очищати чи замінювати.
Переваги використання очисних фільтрів
Виробники такої побутової техніки — бойлерів, пральних та посудомийних машин, опалювальних котлів, під час видачі гарантії часто ставлять умову використання систем попередньої очистки. У випадку, якщо обладнання вийде із ладу та виявиться, що його експлуатували без фільтра, користувачу відмовлять у поверненні коштів чи заміні товару. Тому використання очисного спорядження допоможе не лише продовжити довговічність пристроїв, а й заощадити на ремонті. Установка передфільтрів також допоможе:
- позбутися небезпечних для людського здоров'я домішок (іржа, бруд, пісок);
- підготувати рідину для подальшого очищення та знезалізнення;
- запобігти утворенню накипу та осаду в водонагрівних пристроях;
- захистити сантехніку та прилади від негативного впливу, утворення нальоту.
Варто враховувати, що ці прилади призначені для першого ступеню очищення і на виході ви отримаєте технічну рідину, яка може бути непридатною для вживання. Щоб отримати питну воду, додатково треба встановити картриджі тонкої очистки з вугіллям, технологією зворотного осмосу чи ультрафільтрацією. Ці фільтри допоможуть видалити хімічні та біологічні домішки, позбутись неприємного запаху та смаку.