На Львівщині відбудеться вечір пам'яті музиканта Богдана Стефури

_proekt___2024_01_02t230352_166_1cef571cb565b67001d99645c4ee3ad8_650x410
Богдан Стефура (фото: Facebook/Піккардійська терція)

Друзів та поціновувачів творчості заслуженого діяча мистецтв України, львівського музиканта, аранжувальника та звукорежисера Богдана Стефури запрошують на вечір пам'яті, який відбудеться у Сокільниках в березні. Чоловіка раптово не стало другого січня через хворобу.

Організовують подію його близькі друзі, редакторка ІА Дивись.info Марія Панчишин та звукорежисер і його учень Юрій Оконченко.

Марія повідомила, що вечір пам'яті відбудеться у Народному домі «Просвіта» у Сокільниках, де музикант має студію звукозапису «Мелос», а також останні роки був директором. Подія запланована на 9 березня, це День народження Богдана Стефури.

Богдан Стефура що відомо про музиканта

Він родом зі Судової Вишні біля Львова. Народився у сім'ї кіномеханіка та бібліотекарки. Музична кар'єра Богдана Стефури розпочалась ще у школі, коли він навчився грати на гітарі та створив ансамбль, де однодумці обробляли народні пісні.

Випустившись зі школи, він став студентом факультету радіоелектроніки Львівського політехнічного інституту. Та потім, маючи технічну базу та музичну освіту, самовивчився на звукорежисера.

Богдан Стефура працював звукорежисером ансамблю "Ватра" Львівської філармонії. Записав музичний матеріал до трьох фільмів і чотирьох вистав, автором яких був Ігор Білозір.

У 1984-1985 роках працював як звукорежисер фольк-рок гурту "Жайвір" Рівненської філармонії. Згодом, в 1986-1991 роках, був музикантом і звукорежисером фольк гурту "Медікус". Записав кілька альбомів гурту, в тому числі - два з них у Чікаго (США) на студії Candlelight studio.

У 1991 році заснував продюсерську агенцію "Мелос" і одноіменну студію звукозапису. У портфоліо - сотні альбомів музики найрізноманітніших жанрів, художнього слова, десятки робіт із реставрації записів, у т.ч. реставрації перших авторських виконань Володимира Івасюка, записів пісень Мирослава Скорика, матеріалів етнографічних експедицій.

Багато років працював із “Пікардійською терцією”. Був одним із членів журі фестивалю “Червона рута”. До останнього навчав звукорежисурі та вокалу.

Богдан Стефура майже 30 років працював телевізійним звукорежисером

«Богдан Стефура - непересічна особистість, і людина, яка зробила дуже багато для українського культурного простору. Він буквально був одним із тих, хто його творив. Зрештою, "будував" він не лише те, що стосується музики. Богдан "зробив" багатьох людей, які були коло нього, він завжди давав цінні настанови, поради. Прикро, що його День народження ми зустрінемо як вечір пам'яті. Але зараз це те єдине, що можемо для нього зробити. І аби та пам'ять жила довгі й довгі роки - ми створили фільм-біографію. Це наша вдячність йому і тому, що він був у нашому житті», - додає Марія Панчишин.

Анонс вечора пам'яті Богдана Стефури

Вечір пам'яті Богдана Стефури розпочнеться о 16:00 годині, 9 березня, в Народному Домі у Сокільниках, що поблизу Львова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: