Рада підтримала право на біологічне батьківство у разі загибелі військового

вчаспмро
фото: з відкритих джерел

Сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада прийняла вцілому закон щодо права на біологічне батьківство (материнство) у разі загибелі військового.

Про це повідомляє нардеп Ірина Геращенко. 

«ВР врегулювала проблему щодо утилізації біоматеріалу у разі смерті військовослужбовця, виправши “поправку Радуцького”. Біоматеріал буде зберігатися і родина військовослужбовця матиме право на біологічне батьківство у разі загибелі героя», – написала посадовиця. 

Геращенко зазначила, що законом вносяться  зміни, якими, серед іншого, передбачається, що фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті або оголошення судом її померлою чи безвісно відсутньою.

«Я і більшість колег по фракції не голосували. Законопроект прийнятий без пропозицій Комітету. Далі внесення правок 14 днів до 21 лютого і далі друге читання. Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроект в цілому в останній тиждень лютого (22-24.02), підписаний на початку березня і набере чинності через місяць, тобто у квітні», - додав Железняк. 

Щодо біологічного батьківства військових у разі їхньої смерті, то у законі № 10448 виправили норму, яка забороняла використовувати репродуктивні клітини у разі загибелі військовослужбовця.

Її виклали у новій редакції:

  • У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх безоплатне зберігання відповідно до цього Закону здійснюється протягом 3-х років з моменту загибелі цієї особи, а після закінчення цього строку подальше зберігання таких клітин може бути продовжене коштом іншої особи, визначеної у розпорядженні особи щодо власних репродуктивних клітин.
  • Фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті.
  • У разі використання для зачаття дитини репродуктивних клітин особи, яка здійснила відповідне розпорядження на випадок своєї смерті, ця фізична особа визнається батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини;
  • Установити, що волевиявлення особи, вчинене та посвідчене нотаріально, до введення в дію цього Закону щодо власних репродуктивних клітин, є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням цих репродуктивних клітин. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: