Львівська міська рада відсудила 1 млн грн у компанії Тараса Козака: хто це такий

пекирнгонрепкаувц
фото із соціальних мереж Любомира Зубача

Юристи департаменту містобудування ЛМР відсудили у компанії Тараса Козака понад 1 млн 100 тисяч гривень за несплату оренди земелі.

Про це повідомляє заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач. 

«Юристи департаменту містобудування відсудили всю заборгованість, а ЛМР розірвала в суді договір оренди з ТзОВ «Капітал Плаза», яка належить родині зрадника України Тараса Козака. За місяць до повномасштабного вторгнення це підприємство припинило сплачувати кошти за оренду комунальної землі, заборгувавши громаді понад 1 млн гривень», – написав посадовець.

Йдеться про оренду комунальної землі на вулиці Городоцькій, 290. За цією адресою розташований недобудований інженерно-лабораторний корпус, який планували перетворити на великий офісний центр. Ця будівля спочатку перебувала у власності ТОВ «Керамбуд». Згодом право власності переоформили на ТОВ «Капітал Плаза», яку й заснував сам «Керамбуд».

Ділянка площею 0,62 га була в оренді ТзОВ «Капітал Плаза» як землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

«У суму включили не лише борг за оренду, а й інфляційне збільшення – 3% річних та пеню. Таким чином загальна сума повернутого у бюджет громади боргу – понад 1 млн 100 тис. грн», – додав заступник мера.

Оскільки орендар систематично порушував умови договору оренди землі, його розірвали. В обох випадках ані власники «Капітал Плаза», ані його представники до суду не зʼявлялись.

Хто такий Тарас Козак

Тарас Козак народився, виріс та розпочав свою кар'єру на Львівщині.

У нього – економічна та юридична освіта: першу він здобув у Львівському сільськогосподарському інституті, другу – у Львівському університеті імені Івана Франка.

Починаючи із 1993-го і до 2010 року Козак працював у сфері митного регулювання. У різні часи обіймав високі посади у:

  • Державній податковій інспекції Львова;
  • Державній податковій адміністрації Львівської області;
  • Державній митній службі України;
  • Західній регіональній митниці;
  • Одеській митниці.

Зокрема, під час роботи у ДПА Львівщини Козак був заступником в її тогочасного начальника – рідного брата Віктора Медведчука Сергія Медведчука.

У 2003–2004 роках, коли Козак очолював Західну регіональну митницю, львівські підприємці звинувачували його у тиску на бізнес із політичних мотивів.

Свою політичну кар'єру Козак розпочав теж на Львівщині, коли у листопаді 2010-го став депутатом Львівської облради від Української селянської демократичної партії.

До того, як стати народним депутатом, у Тараса Козака було дві невдалі спроби пройти до Верховної Ради:

  • у 2006-му, коли він балотувався як 15-й номер у списку Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція».
  • у 2012-му, коли він йшов від 122-го округу на Львівщині як безпартійний самовисуванець (тоді проти нього об’єднались усі демократичні сили регіону).

Зрештою Тарас Козак став народним депутатом VIII та IX-го скликань Верховної Ради:

  • у 2014-му потрапив до парламенту за списком партії «Опозиційний блок»;
  • у 2019-му – за списком партії «Опозиційна платформа – За життя».

Будучи депутатом VIII скликання, Козак входив до комітету з питань податкової та митної політики. Членом цього ж комітету він продовжив бути і у IX-му скликанні.

Львівська міська рада відсудила 1 млн грн у компанії Тараса Козака: хто це такий - 2
фото: Тарас Козак, з відкритих джерел

Будучи депутатом VIII скликання, Козак входив до комітету з питань податкової та митної політики. Членом цього ж комітету він продовжив бути і у IX-му скликанні.

18 січня 2018 року Козак був одним із тих 36 депутатів, які голосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей

За час VIII скликання Козак став ініціатором 26 депутатських законопроєктів та постанов, а у IX скликанні поки що лише 12.

Наприкінці листопада 2019 року Тарас Козак став одним з ініціаторів проєкту закону про внесення змін до статті 1 закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

У жовтні 2019-го народного депутата Тараса Козака СБУ допитала як свідка у провадженні, відкритому за статтями про «тероризм», «фінансування тероризму» і «легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом» (підозру йому тоді не висували).

Тарас Козак мав приховану дружину

У 2019 році журналісти програми «Схеми» розповіли, що народний депутат Тарас Козак «не задекларував» свою цивільну дружину Наталію Лавренюк.

Родинний зв'язок Козака і Лавренюк вони довели завдяки тому, що:

  • Лавренюк щонайменше з 2005 року була постійною супутницею Козака в закордонних відрядженнях: літаками, автобусами й машинами вони разом мандрували до Росії та Європи і за 10 років здійснили близько 100 подорожей (зокрема, до Парижа, Ніцци, Флоренції, Рима, Лондона, Цюриха та різних курортних островів);
  • один із їхніх спільних перельотів у 2018-му зафіксували і самі «Схеми»: тоді Лавренюк та Козак разом прибули до Києва в компанії бізнесмена Нісана Моісеєва літаком, яким, за спостереженням журналістів, користується Козак;
  • Лавренюк також виявилась матір’ю дитини Тараса Козака, що він сам підтвердив у коментарі журналістам.

Хто ж така Наталія Лавренюк? Як встановили «Схеми», цивільна дружина Тараса Козака має:

  • російський та український паспорти;
  • спільний нафтовий бізнес у Росії з подружжям Оксани Марченко і Віктора Медведчука;
  • численне майно в Україні.

Однак, ні дитину, ні саму Лавренюк, ні оформлений на неї бізнес у Росії та майно в Україні депутат Тарас Козак у свою декларацію не вніс, хоча приховування відомостей про особу, з якою декларант перебуває у фактичних шлюбних відносинах, і недекларування оформленого на неї майна та бізнесу є злочином.

Статки Тараса Козака

Згідно з декларацією Тараса Козака за 2019 рік, він, зокрема, є власником:

  • будинку на Львівщині на понад 330 квадратних метрів;
  • низки елітних годинників (Patek Philippe, Rolex, Breguet, Audemars Piguet);
  • автомобіля Audi А8 2011 року випуску.

За 2019 рік Козак також задекларував:

  • 237 445 075 гривень дивідентів;
  • 55 707 гривень процентів;
  • 477 559 гривень депутатської зарплати;
  • 8 004 674 євро та 377 902 гривні на банківських рахунках;
  • 2 450 000 гривень та 150 000 доларів готівки.

У декларації Козака за 2019 рік також вказана низка компаній, кінцевим бенефіціарним власником яких є Козак і корпоративні права в яких він передав.

У 2019 році Тарас Козак профінансував партію «ОПЗЖ» на 1,6 млн грн.

У день потрапляння під санкції – 2 лютого 2021 року – він також задекларував 180 тисяч гривень, які витратив на охорону 28 січня.

Мав зв'язки з Медведчуком

Одним із найближчих партнерів Тараса Козака є Віктор Медведчук. Їх, зокрема, поєднують:

  • спільний бізнес

Наприклад, у грудні 2020 року «Схеми» розповіли про те, що компанії, дотичні до Медведчука і Козака, зводять першу транскордонну канатну дорогу між Росією і Китаєм.

  • спільні перельоти

У листопаді 2018-го «Схеми» розповіли, що найчастіше за всіх спільно з Медведчуком у напряму до Росії літав саме Тарас Козак. За даними журналістів, того року перельотів було 8 (7 із яких – до Москви і один – до Анапи).

  • дружба

У жовтні 2020 року Козак разом зі своєю «незадекларованою» цивільною дружиною Наталією Лавренюк були серед гостей на весіллі пасинка Медведчука.

Львівська міська рада відсудила 1 млн грн у компанії Тараса Козака: хто це такий - 3
фото: Козак та Медведчук, Опозиційна платформа - За життя

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: