«Залізний генерал», або Як на відставку Залужного відреагували політики

77_main-v1672275157
Валерій Залужний. Фото: Andrii Nesterenko

Восьмого лютого президент України Володимир Зеленський звільнив Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Він обіймав цю посаду з липня 2021 року і на цій посаді очолив оборону України від початку повномаштабного вторгнення росіян.

ІА Дивись.info зібрала реакції політиків на відставку генерала.

«Я вдячний генералу Залужному за два роки захисту. Я вдячний за кожну перемогу, яких ми досягли разом і завдяки всім українським воїнам, які героїчно витягують цю війну на собі. Відверто поговорили сьогодні про те, що потребує змін в армії. Термінових змін.у правди. Буває. Ну що ж. Тепер маємо хоча б ШАНС», — написав глава держави.

Зеленський із Залужним під час зустрічі в Офісі президента 8 лютого. Фото: Zelenskiy/Telegram

А очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зазначив, що бути Головнокомандувачем ЗСУ, коли наша армія майже два роки бореться за своє майбутнє у першій в світі гібридній війні таких масштабів, — це дуже сильно. Він подякував Залужному за «сміливість та стійкість».

Радник Офісу Президента Михайло Подоляк вважає, що рішення обумовлене необхідністю переглянути тактику дій, яка «не забезпечила в повному обсязі належного результату» упродовж 2023 року.

П'ятий президент України Петро Порошенко подякував генералові за службу й назвав Залужного «генералом найбільших українських перемог» і тим, хто «врятував Україну в найважчий момент нашої історії».

Міський голова Львова Андрій Садовий написав, що Залужний залишив свій слід в сучасній історії України, заклав фундамент нашої Перемоги.

Валерій Залужний — що про нього відомо

Він народився 52 роки тому у Звягелі Житомирської області в родині військовослужбовців. Ним мріяв стати ще з дитинства. Спершу він навчався у Новоград-Волинського машинобудівному технікумі. Після випуску Залужний вступив до Одеського вищого об’єднаного командного училища. А 2003 року з відзнакою закінчив Національну академію оборони. 

У 38 років Валерій став командиром 51-ї волинської окремої механізованої бригади. 

2014 року він випускається з Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. За свої академічні досягнення та особисту відвагу був нагороджений перехідним мечем королеви Великої Британії.

Валерій Залужний став єдиним українським головнокомандувачем, який воював. На початку російсько-української війни 2024 року він обійняв посаду заступника командира сектору «С», тобто одного із секторів, на які розділили зону бойових дій. Про це в одному із інтерв'ю він згадував:

«Для нас, військових, війна почалася ще у 2014 році. Особисто для мене — у липні 2014. (Тоді) я не мав жодного уявлення про війну. Я прочитав багато книг, закінчив усі академії з золотою медаллю, добре знав теорію, але не знав, що таке війна в реальності. Але за вісім років війни, до 2022-го, і я, й подібні до мене люди чудово її зрозуміли».

Ще через три роки Залужний обійняв посаду начальника штабу - першого заступника командувача військ Оперативного командування «Захід». Ще через рік — став начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ – першим заступником командувача Об’єднаних сил.

Упродовж 2019-2021 року він став командувачем військ Оперативного командування «Північ».

27 липня 2021 року Валерія Залужного призначають на посаду головнокомандувача Збройних сил України.

4 березня 2022 року президент України Володимир Зеленський присвоїв йому військове звання генерала.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: