Скільки років та у якій професії варто працювати, щоб придбати власне житло у Львові, — дослідження

квартира
Фото ілюстративне, з відкритих джерел

Маркетплейс нерухомості DIM.RIA та платформа пошуку роботи robota.uа представили аналітичне дослідження в межах якого проаналізували, скільки часу та у яких сферах потрібно працювати, аби купити квартиру в різних містах України, зокрема у Львові.

Результати дослідження ІА Дивись.іnfo  повідомили в пресслужбі DIM.RIA.

Там розповіли, що мета такого дослідження – проаналізувати фінансові можливості українців відповідно до тенденції зростання вартості житла. До розгляду брали вартість первинної та вторинної нерухомості та середню заробітну плату.

Порівняння середньої заробітної плати до вартості житла

Первинний ринок

Обласні центри 

За даними дослідження, станом на січень 2024 року найбільша середня заробітна плата фіксується у Києві – 23 600 грн. Там середня вартість однокімнатної квартири 3 299 336 грн. Згідно з вказаними даними, вартість житла складає 140 повних заробітних плат фахівця, які конвертуються у 12 років. Водночас у Львові період купівлі однокімнатного житла, орієнтуючись на середню заробітну плату, складає 11 років. У Дніпрі – це 10 років. 

Області без обласних центрів


Дослідження співвідношення середніх доходів та вартості житла в областях без врахування обласних центрів показує, що у лідерах серед цін на нерухомість Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає 1 839 190 грн, а заробітна плата – 17 848 грн. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних заробітні плати, що складє 9 років. У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові. Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області – 5 років.

Вторинний ринок

Обласні центри

Згідно з даними DIM.RIA та robota.ua, Київ, Львів та Ужгород мають найбільшу середню ціну за однокімнатну квартиру. У Львові необхідно 10 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири вартістю 3 070 637 грн. У Києві для цього потрібно - 11 років, у Вінниці та Ужгороді – 9 років.

Області без обласних центрів


За даними DIM.RIA та robota.ua, серед лідерів за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку відповідно до середньої заробітної плати є також Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. У Івано-Франківській області ціна житла складає 2 337 188 грн, а середній дохід – 17 848 грн. Період заощадження складає 11 років. У Кіровоградській області у найкоротші терміни можна придбати квартиру на вторинному ринку – 2 роки. 

Найпопулярніші професії та порівняння їх доходу до вартості квартири 

У межах дослідження сформовано список професій із найбільшою кількістю вакансій у Києві, Львові та Дніпрі. Так, продавець-консультант у столиці накопичить на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному – за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла. Водію у Львові із середньою заробітною платою 26 500 грн потрібно 8 років. А такому ж спеціалісту у Дніпрі необхідно 5 років, щоб придбати житло на вторинному ринку і 7 років – на первинному ринку.

Які професії вибирати, щоб швидко купити квартиру?


Аналітичні центри зібрали інформацію про вакансії із найбільшими заробітними платами у трьох найбільших містах України. Технічному лідеру команди із доходом 78 880 грн у Києві потрібно накопичувати близько 4-х років на квартиру у новобудові та 3 роки – на квартиру на вторинному ринку.

У Львові середня заробітна плата цього фахівця складає 73 753 грн, що конвертується у 2 роки купівлі житла на вторинному ринку і 4 роки – на первинному. Серед переліку професій нетехнічною є вакансія Chief Marketing Officer (СМО), дохід якої прирівнюється до 4 років для купівлі квартири у Києві та Львові.

За даними дослідження DIM.RIA та robota.ua, найбільшу середню заробітну плату у Києві, Дніпрі та Львові має Java developer.

За словами DIM.RIA, в межах дослідження аналізували вартість нерухомості в обласних центрах. Також досліджували ціну на житло в областях України без обласних центрів відповідно до всієї пропозиції від користувачів та забудовників. Проаналізовано середню заробітну плату пʼяти найпопулярніших професій та професій із найбільшим доходом у трьох найбільших містах України за оголошеннями станом на січень 2024 року. Експерти аналізували співвідношення заробітних плат до вартості житла у розмірі повної місячної заробітної плати без вирахування частки витрат. Усі оцінки дослідження не враховують можливої зміни вартості нерухомості протягом років під впливом економічних чинників. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: