У Львові прооперували підлітка, у якої одна нога була на 7 сантиметрів коротшою за іншу

428650703_722650586672027_901929830396379909_n
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Львівські ортопеди-травматологи дитячої лікарні Святого Миколая у Львові спільно з польськими колегами провели операцію пацієнтці із юнацьким епіфізеолізом голівки снегнової кістки. У 17-річної львів'янки Христини Герус одна нога була короткою від іншої на 7 сантиметрів.

Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Коли пацієнтці було 10 років, вона впала та зламала кістку. Під час обстеження лікарі виявили ще серйознішу проблему — юнацький епіфізеоліз голівки стегнової кістки. Це означає, що голівка зісковзнула з шийки в зворотному напрямку і продовжувала з’їжджати все далі і далі. Діти з таким діагнозом стають кульгами. Щоб не допустити цього, хірурги прооперували дівчинку, поставили голівку стегнової кістки на своє місце та зафіксували шурупами.

Але через рік після операції виникли ускладнення. Виявили асептичний некроз голівки стегнової кістки. Це рідкісне ускладнення, яке трапляється лише у 15% прооперованих дітей. Через те, що голівка тривалий час постійно з’їжджала, судини, що її живлять, сильно травмувались і голівка почала розпадатись. Це призвело до того, що почалася затримка в рості правої, прооперованої ноги.

Коли Христі було 13 років, різниця в довжині ніжок уже не дозволяла нормально ходити. Тоді дівчинці прописали спеціальне ортопедичне взуття.

У 17 років права нога Христини вже була коротшою за ліву аж на 7 см. І скорегувати цю ваду могла лише дороговартісна операція.

Ортопеди-травматологи Дитячої Лікарні Святого Миколая разом із колегами з Польщі виконали ендопротезування. Такого втручання дітям у західних областях ще не робили. Команда лікарів замінила пошкоджені голівку та кульшову западину на титанові імплантати.

Окрім цього, у голівку вставили спеціальну ніжку, яка допомогла подовжити кістку і виправити різницю в довжині. Після операції розпочалася реабілітація. Разом з фізичним терапевтом Христина розробляє та вчиться навантажувати праву ногу. І вже за тиждень після ендопротезування дівчина зробила свої перші без милиць - на рівних ногах. Тепер вона може жити повноцінно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: