Система відеоконтролю за українцями: в МВС пояснили, навіщо вона потрібна

вапр
фото: з відкритих джерел

Вказаний законопроєкт покликаний створити та впровадити єдині технічні та функціональні вимоги до побудови систем відеоспостереження і відеомоніторингу.

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко наголосив, що нардепи від « Слуги народу» внесли законопроєкт про ідентифікацію громадян системою відеонагляду. І ці системи вже запроваджені та діють. Про це він заявив в рамках єдиного телемарафону повідомив.

«В першу чергу я хочу зауважити, що камери відеоспостереження і системи відеонагляду вже запроваджені, вони вже діють. Єдине, що не вистачало – вказаний законопроєкт покликаний створити та впровадити єдині технічні та функціональні вимоги до побудови систем відеоспостереження і відеомоніторингу. Крім того, він покликаний забезпечити єдині правила інформаційного обміну між всіма суб'єктами, які будуть отримувати доступ до вказаних систем, а також порядок доступу до інформації, а також контроль за доступом до такої інформації», - розповів Леонід Тимченко.

Водночас після нещодавніх журналістських розслідувань стало відомо, що в деяких містах використовувалися камери відеоспостереження, на яких був програмний продукт росії.

«Якщо ми говоримо про технічні вимоги, то ви знаєте, що нещодавно був ряд журналістських розслідувань з приводу того, що були встановлені і використовувались в деяких містах камери відеоспостереження, на яких використовувалася програмний продукт країни-агресора... Саме цим законопроєктом передбачаються технічні вимоги до камер відеоспостереження, до систем відеомоніторингу і це те, чого не вистачало для того, щоб цей процес був унормований і щоб порядок був єдиний для всіх, хто використовує камери відеомоніторингу не тільки для фіксації, а також і до подальшого використання такої інформації», - підкреслив заступник міністра внутрішніх справ.

Що передувало

Народні депутати України зареєстрували новий законопроєкт, яким пропонують вести відеоспостереження за українцями. Ідентифікація громадян вестиметься на підставі набору біометричних даних та особистої інформації людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: