Львівські ортопеди-травматологи врятували від ампутації ногу воїна

Львівські ортопеди-травматологи Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) врятували від ампутації ногу 25-річному Іллі Дмитришин з села Борщовичі, що на Львівщині. Він отримав важке вогнепальне поранення ноги і міг втратити кінцівку. Та вже на третій день після операції захисник зміг стати на ноги.
Про це розповіли у міській раді.
Ілля — кулеметник 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. У її складі захисник воював на Бахмутському напрямку, де у вересні торік в районі Кліщіївки отримав важке кульове поранення в ногу. Це сталося під час ворожого штурму.
Пораненого доправили в Харків, де лікарі стабілізували стан пацієнта, встановили апарат зовнішньої фіксації та скерували до Львова, щоб спеціалісти спробували зберегти воїнові ногу.
До центру НЕЗЛАМНІ пацієнт надійшов з масивним дефектом мʼяких тканин у ділянці стегна і великим дефектом стегнової кістки – близько 7 см. За порятунок кінцівки взялася команда ортопедів-травматологів.
«Спершу побороли інфекцію і загоїли рану, потім зафіксували стегнову кістку пластиною і заповнили кістковий дефект цементним спейсером з антибіотиком за методикою Masquelet. Цей метод дозволяє провести заміщення масивних дефектів великих кісток за допомогою формування організмом мембрани навколо заповненого цементним спейсером дефекту», — розповідає ортопед-травматолог Юрій Кіт.
Після формування оболонки, травматологи видалили наповнювач та пересадили кістковий трансплантат з тазу пацієнта. Втручання минуло успішно і кінцівку вдалося зберегти.
Реабілітація воїна ще триває, але він вже думає про повернення на фронт.
Центр НЕЗЛАМНІ
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.