Міноборони: в Україні буде система з базою даних про полонених

В Україні створять інформаційну систему з питань поводження з полоненими. Відповідну постанову схвалив Кабінет міністрів.
Про це повідомили у Міністерстві оборони України у вівторок, 27 лютого.
За даними відомства, документ регулюватиме роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та електронну взаємодію між органами державної влади.
До бази даних інформаційної системи входитимуть дані про:
- українських захисників, які перебувають у полоні держави-агресора,
- цивільних людей, позбавлених волі внаслідок збройної агресії,
- людей, які зникли безвісти через збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасову окупацію частини території України.
«Ми пам'ятаємо про кожну людину, яка перебуває в полоні, та робимо все для того, щоб вона повернулася додому. Рішення уряду допоможе діяти більш системно й оперативно ухвалювати рішення щодо якнайшвидшого повернення з полону оборонців України», — каже заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Постанова також унормовує роботу громадських приймалень і передбачає створення регіональних центрів.
Крім цього, Координаційний штаб отримує повноваження щодо репатріації тіл загиблих оборонців та розширює можливості повернення з полону цивільних, позбавлених волі внаслідок збройної агресії.
Раніше ІА Дивись.info розповідала, де і як отримати безкоштовну юридичну допомогу родинам полонених та зниклих безвісти.