На Марсовому полі у Львові стартував завершальний етап ексгумації

На Личаківському кладовищі на колишньому Марсовому полі КП «Меморіально-пошуковий центр «Доля» розпочав третій етап пошукових робіт.
Про це повідомляє Львівська обласна рада.
«У лютому минулого року ми розпочали пошукові земляні роботи й відповідно до архівних даних було виявлено перші останки. Після цього розпочалися дослідження трав’яного газону справа від центральної алеї, де було ексгумовано 653 останки. Наступним етапом було дослідження власне колишньої центральної алеї. Тут було ексгумовано 211 останків у верхній частині алеї та 268 у 16 криптах знизу.Загалом минулого року, за підсумками двох етапів, ексгумовано 1132 останки. Більшість з яких – загиблі у повоєнний період та в час Другої світової війни», - повідомив депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
За його словами, є сподівання, що до кінця весни цього року можна буде уже завершити пошукові та ексгумаційні роботи повністю. Це залежить в першу чергу від погодних умов та темпів проведення робіт.
Ексгумація на Марсовому полі - що відомо
У Львові триває «декомунізація» Марсового поля, створеного радянського владою як військовий меморіальний комплекс. Весь прах, знайдений у цьому місці, збираються перенести на Голосківське кладовище.
Поруч із Марсовим полем знаходиться ділянка почесних поховань Личаківського цвинтаря, де хоронять військових, загиблих у бою з російськими окупантами. Відтак після остаточної «декомунізації» Марсового поля цю територію хочуть перетворити на Меморіальний комплекс Героїв України.
Крім поховань Героїв новітньої історії України, тут хочуть облаштувати парк-сквер пам’яті та меморіальну площу. За попереднім задумом це має бути місце тиші та роздумів. Найближчим часом Львівська міська рада збирається оголосити відповідний архітектурний конкурс.