Першу операцію Феррацці провели на Львівщині
Першу на Львівщині операцію Феррацці - одне з найскладніших кардіохірургічних втручань у світі - сьогодні виконали медики Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова спільно з кардіохірургом Інституту Амосова.
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.
Пацієнт - 48-річний Сергій Ципко з міста Ковель. П'ять років тому йому діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію. «Найбільше мене турбувала задишка. Вона почала з'являтися не тільки під час фізичних навантажень, а й - ходьби. Було дуже важко», - ділиться пацієнт. Спершу чоловіка лікували медикаментозно, але останній рік консервативне лікування втратило ефективність. Тож єдиний вихід - операція Феррацці.
Гіпертрофічна кардіоміопатія - це спадкове захворювання, що вражає міокард. На відміну від вроджених вад розвитку, при спадкових захворюваннях людина може народитися з абсолютно здоровим серцем і багато років навіть не підозрювати про загрозу. З часом недуга призводить до потовщення міжшлуночкової перегородки. У нормі вона має бути не більше 1 см, а у Сергія - цілих 2 см. Внаслідок цієї патології порушується серцевий ритм, кров не циркулює належним чином і хворий може раптово померти.
Аби допомогти Сергію та поділитися досвідом лікування таких пацієнтів із львівськими спеціалістами, в Лікарню Святого Пантелеймона з Києва приїхав провідний кардіохірург та заступник директора Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова - Костянтин Руденко. Разом з львівськими лікарями він виконав першу в історії регіону операцію Феррацці.
Операція Феррацці тривала 4 години та минула успішно.
Про операцію Феррацці
Операція Феррацці вважається одним із найважчих втручань в кардіохірургії, але водночас найбезпечнішим для пацієнта.
Костянтин Руденко пояснює в чому суть цієї надскладної операції:
«У ході втручання ми звільнили вихід із серця пацієнта, щоби відновити нормальне циркулювання крові між другим шлуночком та аортою. Зробили реконструкцію мітрального клапана і відновили його функцію, тим самим забравши повну симптоматику у пацієнта. Після реабілітації він зможе повноцінно жити».
Своєю чергою керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич відзначає надзвичайну важливість цієї першої для Львова операції:
«Це значна подія для 1ТМО та міста Львова. І за таку можливість ми дякуємо Костянтину Руденку із Інституту Амосова. Ми разом провели це унікальне втручання. Таким чином ми розширюємо програму раптової серцевої смертності в Україні і відтепер пацієнти з усіх західних областей можуть звертатися за допомогою в нашу лікарню».