Фото заповідника на Львівщині увійшло до переліку сотні найкращих у конкурсі «Вікі любить пам'ятки»

«Городище літописного міста Тустаня. Урич, Львівська область».
фото Романа Бекаса

Фотографія запповідника Тустань увійшла до переліку кращих на конкурсі Вікіпедії. Понад сто кращих світлин за результатами оцінювання журі опублікував конкурс «Вікі любить пам'ятки / Wiki Loves Monuments Ukraine». Фото відібрали з майже 20 тисяч зображень пам’яток української культурної спадщини, які учасники та учасниці конкурсу завантажили 2023 року.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

За результатами оцінювання, журі визначили кращі зображення фотоконкурсу, які представляли Україну на міжнародному етапі.

До цього переліку потрапило фото Романа Бекаса «Городище літописного міста Тустаня. Урич, Львівська область».

«Якість фото Тустані з цієї вибірки — як у зображення з дрону, з певним компромісом технічної якості, проте в основному усі фото [серії робіт автора] виграють від продуманої композиції і ракурсу, а також дуже вдало вибраного часу зйомки — у сонячний осінній день, що дозволяє максимально виразно презентувати пам’ятку у супермальовничому природному оточенні та захопити піднесені емоції глядачів за рахунок цієї колористості», — зазначила членкиня журі Наталія Шестакова.

Зроблена світлина 15 жовтня 2019 року.

Заповідник Тустань

Тустань — середньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХVІ століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Сколівському районі Львівської області, поблизу села Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниця.

Унікальна пам’ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи.

А про що розповідають магічні знаки на Урицьких скелях можна дізнатись у статті Дивись.info.

Нагадуємо, у листопаді 2023 року міжнародний фотоконкурс оголосив десять найкращих світлин української природи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: