Які свята відзначають 10 квітня (іменини, народні прикмети)  

353650_1

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 10 квітня в Україні і світі.

Свята та події 10 квітня

Одеса була звільнена від нацистів. В результаті Одеської операції (26 березня — 14 квітня) військами 3-го українського фронту від нацистів була звільнена Одеса.

Унаслідок авіакатастрофи польського президентського літака під Смоленськом загинув президент Польщі Лех Качинський та низка високопосадовців країни.10 квітня 2010 року президент Польщі Лех Качинський разом з дружиною, великою делегацією висопосадовців, громадських діячів та представників духовенства в кількості 89 осіб, на президентському літаку вирушили з Варшави до Смоленська з метою вшанувати пам'ять розстріляних більшовиками в 1940 році польських офіцерів.

В той день, в рамках траурних заходів присвячених 70-річчю Катинської трагедії, Лех Качинський мав виголосити промову на польському військовому цвинтарі в Катинському лісі.

Під час заходу на посадку президентський літак ТУ-154М розбився за загадкових обставин не долетівши до злітно-посадкової смуги аеропорту Смоленськ приблизно 500 метрів. Всі пасажири та члени екіпажу в загальній кількості 96 осіб загинули. Крім президента та його дружини, в катастрофі загинули голова Національного банку Польщі, заступник міністра закордонних справ, начальник Генерального штабу, керівник Інституту Національної пам’яті та багато інших посадовців та громадських діячів.

Іменини 10 квітня

Цього дня іменини святкують: Василь, Іван, Іларіон, Ілля, Лазар, Микола, Сава, Степан

Народні прикмети 

Сьогодні, 10 квітня, згадують Іларіона Нового. Іларіон Новий жив у VIII столітті, вірою і правдою служив Богу. У результаті праведних вчинків, він став преподобним ігуменом Пеликитським.

Зазвичай до цього часу вже теплішало, і сніг танув. Слов'яни вірили, що, як тільки зацвітає мати-й-мачуха, Степанів вінок втрачає свою силу - його ще 15 серпня плели члени сім'ї всі разом. І зазвичай такий вінок використовували для лікування хвороб як оберіг і талісман. З вінка висмикували рослини і заварювали чай. Будинок в цей час наповнювався ароматом, який також вважали цілющим. 10 квітня також рвали мати-й-мачуху, готували на її основі різні зілля. З неї варили різні відвари для лікування безлічі хвороб.

Також вважалося, що мати-й-мачуха "протегує" сиротам і допомагає їм подолати самотність. Була легенда, присвячена цій квітці. Так, була дочка у однієї жінки, і мати її дуже любила. Але дівчинка померла, а з материнської любові з'явилася квітка, яка однією стороною листа прикривала могилу дівчинки. Але була у цієї жінки ще й пасербиця, яку вона не любила. Саме тому, інша сторона листа є більш жорсткою.

Вважалося, що 10 квітня обов'язково потрібно почистити ставок, попередньо перехрестившись, щоб водяний у вир не забрав. Також 10 квітня біля ставка в жодному разі не можна було сваритися і лаятися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: