У Львові жінці вчетверте за життя пересадили нирку

лікарі
ЛМР

Вперше 39-річна Марина Бесарабчик із Житомирщини змогла отримати нирку в Україні. Рятівну трансплантацію виконали спеціалісти Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова. До цього жінці тричі виконували пересадку за кордоном.

Про це повідомляє міська рада.

ирки Марини відмовили, коли їй було лише 10 років. Тож з дитинства вона змушена виборювати право на життя. Єдиним шансом на порятунок була трансплантація донорського органу. Тричі їй виконували пересадку за кордоном. Дві перші нирки не прижилися, а ось третій орган прослужив Марині аж 20 років, і це хороший показник, кажуть лікарі.

Коли три роки тому нирка перестала працювати, її функцію замістила процедура гемодіалізу, що, буквально, прикувала жінку до лікарень. 

«Це не життя, а існування. Ти не можеш десь поїхати, а мусиш через день по три години лежати на діалізі, де тебе постійно колять великими голками. Час йде, а здоровий орган усе не знаходять. Це з'їдає, бо здається, що організм не витримає, і це може бути твій останній діаліз», - ділиться Марина.

ЛМР

Весь цей час жінка була в листі очікування, і завдяки підтримці чоловіка та родини – не втрачала надії. У Всесвітній день нирки про Марину вийшов сюжет в новинах. І вже наступного дня доля усміхнулася жінці – автоматизована система трансплантації (ЄДІСТ)  обрала її як реципієнта на пересадку нирки від посмертного донора. 

«Я так зраділа! Подумала, що це чудо. Все так швидко відбулося, що я навіть не мала часу на переживання», - пригадує Марина відчуття тієї миті. 

Рятівну пересадку виконали хірурги Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Нирка запрацювала просто на операційному столі.

Уже на 12-добу після трансплантації Марину виписали з лікарні. Поки що пацієнтка потребує спостереження і тому тимчасово мешкає у Львові. Понад усе вона мріє якнайшвидше поїхати додому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: