Ботанічні сади Львова: де у місті подивитися на рідкісні рослини

ілюстративне фото/Ботанічний сад від Львівського національного університету імені Івана Франка/lviv.travel

У ботанічному саду є можливість ознайомитися з незвичними деревами та квітами. Тож тут можна не тільки відпочити, але й вивчити рослини та їхній вплив на середовище.

ІА Дивись.info розповідає про львівські ботанічні сади.

Ботанічний сад від Львівського національного університету імені Івана Франка

Ботанічний сад від Львівського національного університету імені Івана Франка розташований на двох ділянках у місті – вулиці Кирила і Мефодія, 4 (2 га) та вулиці Черемшини, 44 (16,5 га), на території давнього фільварку Цетнерівка, що поблизу лісопарку Погулянка та Личаківського парку. На ділянці є ставок, заболочена долина та сухі піднесені плато. Це дозволяє висаджувати на його території велику різноманітність рослин. Зараз там проводять екскурсії, тематичні заняття, фото та відеозйомки.

Це один з найстаріших садів України та Східної Європи, який заснували ще у 1852 році. Під час Другої світової війни сад серйозно постраждав від бойових дій, загинули чимало екзотичних рослин, але вже в 1944 році ділянку почали приводити до ладу. Згодом на території з’явився оранжерейний комплекс, який функціонує й досі.

Оранжереї Ботанічного саду доступні для відвідування з 1 травня. Потрапити на територію саду можна щовівторка, щосереди, щочетверга та щонеділі з 10:00 до 18:00 год. Також за попереднім записом можна завітати на екскурсію, яка коштує 720 грн за групу (крім вартості вхідного квитка). Вхідний квиток на територію - 100 грн; пільговий вхідний квиток (учні, студенти) - 70 грн.

Ботанічні сади Львова: де у місті подивитися на рідкісні рослини - 1
Ботанічний сад від Львівського національного університету імені Івана Франка/ЛОВА

Ботанічний сад Національного лісотехнічного університету України

Ботанічний сад Національного лісотехнічного університету України знаходиться неподалік центральної частини міста по вулиці Генерала Чупринки, 103, поруч – Адміністративний корпус університету, праворуч — сквер з лавками та клумбами, де можна зустріти львів’ян із дітьми та домашніми тваринами. Вздовж вхідної алеї висадили кулясті клени. 

Сьогодні у ботсаді представлені здебільшого рослини з Європейського континенту, Північної Америки та Азії. Також у колекції трав'янистих рослин є представники із Африки, Південної та Центральної Америки, островів Тихого та Індійського океанів та Австралії.

Це єдиний в Україні ботанічний сад, що має лісотехнічне спрямування. Переважна частина території розташована на лівому річковому березі. Крім цього, тут є колекційний фонд трав'янистої флори відкритого ґрунту, в колекціях дендрофлори налічуються поза півтисячі таксонів (більше 5000 дерев і кущів), понад 400 таксонів трав’янистої флори. Є і аборигенні, та інтродуковані види рослин.

Територія всього ботанічного саду, до якого належить дендрарій на вулиці Ольги Кобилянської, 1, дендропарк на Чупринки, 103 та арборетум у селі Страдч біля Львова, в цілому займає 26,05 га. Вхід в сад безкоштовний, можна прогулятися самостійно, однак й можна виділити символічні кошти на його утримання. За попередньою домовленістю можна записатися на екскурсію, де експерт може розказати про рослини більше.

Ботанічні сади Львова: де у місті подивитися на рідкісні рослини - 2
pro100travel.com

Ботанічний сад при Львівському національному медичному університеті імені Данила

У центрі міста вже майже сто років працює ботанічний сад, який входить до складу природно-заповідного фонду України. Він охороняється як національне надбання, щодо якого встановлено особливий режим охорони, відтворення та використання, де не влаштовують дні відкритих дверей, а у туристичних довідниках немає «Ботсаду на Пекарській», туди не проводять екскурсії. Цей таємний ботанічний сад належить Львівському національному медичному університету імені Данила Галицького, – єдиний в Україні університетський ботсад з унікальною колекцією лікарських рослин, понад 1200 видів.

Історія бере початок на вулиці Пекарській, де був пустир, а недалеко починалася Полтва. Річку закопали, а от пустир перетворився на ботанічний сад, який заклав професор – один із засновників польського дендрологічного суспільства Тадеуш Вільчинський у 1927-28 роках. Спочатку територію ознаменували, як сад лікарських рослин, і вона займала 6 га – сьогодні її площа складає 1.5 га, однак розмаїття зелені здатне здивувати навіть вибагливого мандрівника. Майже через століття тут можна знайти гранат і кавові зернята, аргентинський мате та рослину, яку використовують, щоб чай мав смак бергамоту. Тут є навіть різні види м'яти, завдяки яким роблять жуйки з різними відтінками м’ятного смаку.

Тут можна побачити екзотичні та тропічні рослини, до прикладу, деревовидні півонії (справа рук засновника Вільчинського), які вже стали негласним символом парку. Потрапити до цього місця просто так не вдасться – варто попередити про свій візит адміністрацію.

Відвідувати ботанічний сад можна з 09:00 до 17:30, субота-неділя – вихідні, за адресою вулиця Пекарська, 73.

Ботанічні сади Львова: де у місті подивитися на рідкісні рослини - 3
Ботанічний сад при Львівському національному медичному університеті імені Данила/tvoemisto.tv

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: