Нестача зброї, солдатів та ймовірний наступ на Сумщину, - головне з інтерв'ю Буданова The New York Times

Кирило Буднов
ілюстративне фото/Кирило Буданов/Reuters

Росіяни наступають на північному сході, а українській армії тим часом не вистачає людей та зброї. Водночас існує ймовірність наступу на Сумщину.

Про це повідомив начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов в інтерв'ю The New York Times.

Росіяни наступають вже на північному сході

Минулого тижня російські війська перетнули кордон, щоб відкрити нову лінію атаки поблизу Харкова, другого за величиною міста України після Києва. Вони захопили щонайменше дев’ять населених пунктів і сіл, змусивши тікати тисячі цивільних.

«Ситуація на межі», - заявив у Харкові голова військової розвідки України генерал Кирило Буданов, спілкуючись із журналістами по відеозв'язку з бункера. «З кожною годиною ця ситуація наближається до критичної», - додав він.

Не вистачає людей та зброї

Крім того, що росіяни переважають за кількістю особового складу, українці зіштовхнулися з критичною нестачею зброї — не вистачає артилерійських боєприпасів. А зброя на суму 60,8 мільярдів доларів із Сполучених Штатів, схвалена три тижні тому, після місяців затримки в Конгресі, ледве почала надходити.

В резерві української армії немає солдатів

Як і більшість українських посадовців та військових експертів, генерал Буданов сказав: російські атаки на північному сході спрямовані на виснаження резервів українських солдатів та відведення українських військ від боїв на інших напрямках.

Саме це і відбувається зараз, визнав він. За його словами, українська армія намагається перекинути війська з інших ділянок лінії фронту, щоб зміцнити свою оборону на північному сході. Але мобілізувати людей важко.

«Усі наші сили або тут, або в Часовому Яру», — сказав він, маючи на увазі український опорний пункт, розташований приблизно на 200 кілометрів південніше. Якраз там російські війська атакували останніми тижнями. «Я використав усе, що у нас є. На жаль, у нас більше нікого в резерві немає», - додав Буданов.

Росіяни можуть атакувати Сумщину

Генерал Буданов зауважив, що українські сили зможуть укріпити свої лінії та стабілізувати фронт протягом наступних кількох днів. Втім, він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, в Сумській області.

Загалом російські війська наближаються до більш населених районів, і бій може посилитися.

Скриншот мапи DeepState

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: