Які забудовники у Львові здали найбільше квартир, — дослідження

будівництво
Ілюстративне фото/pixabay.com

Наразі у Львові продають 210 житлових комплекси. Будівництво ведеться на 159 чергах в житлових комплексах. На етапі котлованів є 14 об'єктів.

Про це йдеться у дослідженні від ЛУН, проведеного у партнерстві з Асоціацією західноукраїнських забудовників, з якими вони поділились із ІА Дивись.info.

Там підрахували, що середня вартість первинки у Львові становить 54 тисячі 200 грн за м2. 

Тенденції ринку нерухомості Львова

Вартість первинки напряму залежить від курсу гривні і саме її стабільність диктує відсутність суттєвих коливань на нові метри. Адже курс впливає на вартість матеріалів, логістику, а також бажання потенційних покупців зберегти свої накопичення і придбати за них нерухомість.

Окрім цього, спостерігається дефіцит кадрів. Велика кількість чоловіків або вже на фронті, або бояться працювати на відкритих будівельних майданчиках. Ситуація на фронті також впливає на психологічний стан потенційних покупців. Згідно з дослідженням Градус, понад 50% українців головною емоцією називають втому, додають аналітики.

А втім, розвиток пільгових іпотечних програм, таких як «єОселя» , спонукають ринок до збільшення кількості  угод. З початку повномасштабного вторгнення спостерігається найвищий рівень зайнятості – понад 70% опитаних мають роботу.

«Отже, за умов подальшої підтримки нашої економіки міжнародними партнерами та відсутності ескалацій на фронті, та стабілізації морального стану українців можна очікувати на позитивну динаміку на ринку, особливо в західних регіонах», — йдеться у дослідженні.

Топ-3 забудовників Львова від ЛУН 

Третє місце в рейтингу займає Галжитлобуд, який здав в експлуатацію 54 916 м2, що становить 489 квартир. Наразі 3 тисячі 344 квартири перебувають на стадії будівництва. Індекс співвідношення між квартирами, що будуються та що вже здані, становить 6.8. 

Друге місце в рейтингу від ЛУН посідає Avalon. З 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року вони здали в експлуатацію 73 609 м2, себто 853 квартири. 1345 квартир наразі є на стадії будівництва. Індекс співвідношення між квартирами, що будуються та що вже здані – 1.6. 

І перше місце в рейтингу – РІЕЛ. Збудовано 172 287 м2, що 1476 квартир, наразі будується 4 тисячі 400 квартир. Індекс співвідношення між квартирами, що будуються та що вже здані – 3. 

Рейтинг забудовників Львова/ЛУН

ЛУН зібрав усі здані будинки/секції у Львові за період 24.02.2022 – 31.12.2023. Зданим вважається будинок, у якого є сертифікат про здачу, що був виданий у вказаний період 24.02.2022 - 31.12.2023 у Львові та області. У рейтингу враховувались лише ЖК, без котеджів, таунхаусів тощо. Якщо ЖК реалізовували у партнерстві 2 девелопери, то кількість зданих квадратних метрів і квартир ділиться порівну між ними. 

Рейтинг побудований на основі кількості зданих в експлуатацію метрів квадратних, а саме за показником «загальна площа будівлі». Вона визначається як сума площ усіх поверхів (включаючи технічний, мансардний, цокольний та підвальний). 

Для побудови рейтингу ЛУН дослідив наступні параметри по зданих будинкам/секціях за період 24.02.2022 - 31.12.2023:

  • загальна площа будівлі (із сертифікатів або інших документів девелопера)
  • кількість зданих квартир 
  • кількість квартир у будинках, у яких були або зараз відкриті продажі, і вони ще не здані

З кожним девелопером ЛУН додатково перевірив дані по зданим будинкам і квартирам. Будь-які зміни, які девелопер вносив у даних, підтверджувалися відповідним документом. 

Показник «співвідношення будують/здали»: співвідношення кількості квартир у будинках, у яких були або зараз відкриті продажі, і вони ще не здані – поділений на к-ть зданих квартир. Цей показник важливий, якщо за ним спостерігати з року в рік. Якщо кожного року у девелопера зобов’язань в 10 разів більше, ніж зданих квартир – це може бути тривожним сигналом, адже девелопер щороку запускає у продаж багато квартир, і при цьому щороку здає у 10 разів менше. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: