Українська блогерка знайшла свої фейкові аватари, які пропагують дружбу між Україною та Росією в китайських соцмережах

Скріни фейкових аватарів/ ІА Дивись.info

Українська студентка та блогерка Ольга Лоєк, яка живе в Мюнхені та на своєму YouTube-канал, розповідає про психічне здоров'я, нещодавно з жахом виявила, що в китайських соцмережах поширюються фейкові відео з її зображенням.

Про це повідомляє BBC News.

Її штучний двійник, створений за допомогою технології deepfake, розмовляє китайською мовою, пропагуючи дружбу між Україною та Росією, а також рекламує російські товари.

«Я бачила своє зображення, яке вимовляє те, чого я ніколи не казала», - розповіла ВВС Ольга. «Це божевілля - використовувати українку для російської пропаганди», - додала вона.

Дівчина запевняє, що ніколи не давала згоди на використання свого образу в цих цілях. Її фейкові аватари з'явилися на таких платформах, як Xiaohongshu (китайська версія Instagram) та Bilibili (найбільший китайський відеосайт, схожий на YouTube).

Ольга знайшла вже близько 35 облікових записів зі своїм обличчям. Деякі з них мають мільйони підписників.

Фейкові аватари Ольги використовують для реклами російських товарів, а також для поширення дезінформації про війну в Україні. Один з таких акаунтів стверджує, що Росія - найкраща країна в світі, а українці самі винні у своїх бідах.

Ця ситуація висвітлює ризики, пов'язані з розвитком технологій deepfake. Зловмисники можуть використовувати цю технологію для створення фейкових відео, які використовуються для поширення пропаганди, дезінформації та маніпулювання людьми.

Ольга звернулася до компанії HeyGen, яка розробила технологію, що використовується для створення її фейкових аватар. HeyGen заблокувала акаунти зловмисників та пообіцяла оновити свої протоколи безпеки, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому.

Історія Ольги є ще одним свідченням того, як дезінформація та пропаганда поширюються в Інтернеті. Важливо бути пильними та критично ставитися до інформації, яку ви бачите в Інтернеті, especially to deepfake videos.

Ось декілька порад, як уберегти себе від фейкових відео:

  • Перевіряйте джерело інформації. Переконайтеся, що ви отримуєте інформацію з надійних джерел.
  • Зверніть увагу на якість відео. Фейкові відео часто мають низьку якість звуку та зображення.
  • Будьте скептичні до сенсаційних заголовків. Фейкові відео часто використовують сенсаційні заголовки, щоб привернути увагу.
  • Перевірте інші джерела інформації. Якщо ви не впевнені в достовірності інформації, спробуйте знайти її з інших джерел.
  • Повідомляйте про фейкові відео. Якщо ви виявили фейкове відео, повідомте про нього на платформу, де воно було опубліковано.

Важливо пам'ятати, що не все, що ви бачите в Інтернеті, є правдою. Будьте пильні та критично ставитися до інформації, яку ви отримуєте.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: