У театрі імені Марії Заньковецької відбулася прем’єра вистави за твором Вільяма Шекспіра

image (31)
Кадри з вистави "Буря". Фото/ ІА Дивись.info

19 травня в Національному театрі імені Марії Заньковецької відбулася прем’єра вистави «Бур’я» за п’єсою-трагікомедією Вільяма Шекспіра. У постановці залучені актори з різних міст України. Сучасна інтерпретація цієї трагедії містить перегуки з війною.

ІА Дивись.info розповідає детальніше про цю постановку.

Виставу «Бур’я» презентували на сцені Стрих, яка розміщена на четвертому поверсі театру. Її поставила харківська режисерка Оксана Дмитрієва за твором «Бур’я» видатного англійського драматурга Вільяма Шекспіра. Оксана Дмитрієва є головною режисеркою Харківського державного академічного театру ляльок імені В. Афанасьєва. Сьогодні у Харкові вона не має можливості ставити вистави на власній сцені, але проводить їх на різних безпечніших локаціях міста. Цього року Оксана Дмитрієва стала лауреаткою премії «Woman in Arts» у номінації «Жінки у перформативному мистецтві». Робота над виставою «Бур’я» є першою співпрацею з Національним театром імені Марії Заньковецької.

«Для мене головне сьогодні – це поєднання міст. У Львові зустрілися митці із Харкова, із Хмельницького, із Києва. Це зараз дуже такий потрібний жест – жест допомоги та єднання. Спроба щось у цей буремний час змінювати, знайомитися, пізнавати одне одного. Тут я зустрілася з чудовою командою, з іншим способом існування, з іншою школою і це для мене такий фантастичний досвід. Я дякую за запрошення Максима Голенка і театру імені Марії Заньковецької, з яким мені дуже добре працюється», – розповіла Оксана Дмитрієва.

Кадри з вистави "Буря". Фото/ Поліна Корзун
Кадри з вистави "Буря". Фото/ Поліна Корзун

Головну роль у трагікомедії, Просперо, виконав Олег Стефан – актор театру і кіно, який раніше працював у театрі Леся Курбаса у Львові, а сьогодні є актором Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

«Я давно мріяв попрацювати з Оксаною Дмитрієвою. Мені дуже подобається те, що відбувається зараз в театрі Марусі, і ці зміни надихають. Думаю, що це дуже не просто для цього колективу: оці відкриті двері, вікна, дах – все відкрито. Тут «гуляють» різні мистецькі вітри. Адже запрошують цікавих людей, а по всім напрямках йде оновлення. Це вже 12 прем’єра протягом сезону в цьому театрі. Мені подобається простір сцени Стрих. Тут вже бачив дві прем’єри. Мені здається з нами він якось ще потеплішав. Хочеться, щоб тут поселилося багато тепла, любові, відкритості, щирості між людьми – це дуже важливі моменти. Зараз, як мені здається, театр може продукувати емпатичність, а вона рятує світ, як і краса та любов», – ділиться своїми враженнями Олег Стефан.

За словами режисерки Оксани Дмитрієвої, постановка «Бурі» – це притча та сумна казка для дорослих, про те, що людство не може подорослішати – про манію величі та цей божевільний світ.

Класичний сюжет п'єси «Буря» Вільяма Шекспіра розгортається на далекому острові, де живе герцог Мілана у вигнанні Просперо разом зі своєю донькою Мірандою. Одного разу під час бурі на острів море приносить його брата Антоніо та короля Неаполя Алонзо. Саме вони вигнали Антоніо на острів та захопили владу у Мілані. Тоді Просперо шляхом чарів викриває зрадників, а свою дочку одружує з Алонзо, які закохуються одне в одного. У постановці міститься мотиви магії, марення та сновидінь, які зображують героїв з інших сторін, а часто розкривають різні сутности людини.

Афіши до вистави "Буря". Фото/ ІА Дивись.info
Кадри з вистави "Буря". Фото/ Поліна Корзун

«Людині дана ця планета, можна сказати, як рай. Тому тут з’являються такі питання: чому людина не змінюється і чому вона все псує; як людина може перетворити рай на пекло; чому людина талановита може перетворюватися на якесь чудовисько – це все мене бентежить. І не тільки мене. Водночас ми не можемо забувати, що сьогодні йде війна. Тому перегуки цього є і в нашій виставі. Наша «Буря» відгукується тим, що відбувається з нами саме зараз. Це притча і це сумна казка, це жорстока реальність, бо поки що наш світ не про рай. Він кудись дуже стрімко несеться», – зазначає режисерка.

Вона також додає, що саме цього року, ймовірно, минає 460 років від дня народження Вільяма Шекспіра. Оксана Дмитрієва підкреслює, що в постановці використаний тільки оригінальний текст англійського автора, який сьогодні особливо гостро звучить.

Кадри з вистави "Буря". Фото/ Поліна Корзун
Сценографія у постановці "Буря". Фото/ ІА Дивись.info

Сценографом та автором дизайну костюмів у виставі «Буря» є Михайло Ніколаєв. Він також – театральний художник та живописець, член Міжнародної спілки діячів театрів ляльок UNIMA. Твори Ніколаєва є в музеях та приватних колекціях України, Європи та Америки.

Музичне оформлення виконала Катерина Палачова. Хореографія – Олексій Бусько. Художник зі світла – Сергій Войтичук.


Раніше ми розповідали, що у львівському театрі відбулася прем’єра мюзиклу про Володимира Івасюка «Червона Рута».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: