Технічна освіта, написання кодів та знання англійської мови, - відповіді про роботу в IT

ілюстративне фото/it-world

І хоч галузь IT в Україні переживає кризу, та все одно залишається найбільш перспективною. Компанії продовжують розвиватися й шукати нові таланти. Однак існує низка упереджень, через які люди сумніваються щодо рішення приєднатися до спільноти айтівців.

CEO GolTeens В'ячеслав Поліновський на ІT Future Conf 2024 розвіяв найпопулярніші міфи про роботу в IT.

Чи потрібна технічна освіта

Технічна освіта не є обов'язковою умовою для роботи в сфері IT, хоч вона може бути корисною. Багато людей успішно працюють в IT, маючи різні дипломи або взагалі без формальної освіти. Важливіше мати необхідні навички та знання, які можна здобути різними способами, до прикладу:

 1. Онлайн-курси та сертифікації: існує багато платформ, які пропонують курси з програмування, аналізу даних, кібербезпеки та інших IT-дисциплін.
 2. Самоосвіта: багато інформації доступно безкоштовно в інтернеті через блоги, відеоуроки на YouTube, технічну документацію і форуми.
 3. Практика та проекти: розробка власних проектів, участь у хакатонах або відкритих проектах допомагають отримати практичний досвід.
 4. Стажування та початкові позиції: навіть на початкових посадах можна отримати цінний досвід, який допоможе рухатися по кар'єрних сходинках.
 5. Комунікація та мережування: важливо бути частиною спільнот, відвідувати конференції та міт-апи, щоб знайомитися з професіоналами в цій сфері.

Чи всі айтівці пишуть коди

Не всі в ІТ обов'язково мають вміти писати код. Ця сфера дуже різноманітна і включає багато різних ролей, де програмування не є основним обов'язком. Ось деякі приклади таких ролей:

 1. Менеджери проектів (Project Managers): відповідають за планування, виконання та завершення проектів. Вони координують роботу команди, але не обов'язково пишуть код.
 2. Бізнес-аналітики (Business Analysts): займаються аналізом бізнес-процесів і визначенням вимог до програмного забезпечення. Їхня робота більше пов'язана з комунікацією з клієнтами та розробниками, ніж з написанням коду.
 3. UI/UX дизайнери: розробляють інтерфейси користувача та забезпечують зручність використання програмного забезпечення. Вони можуть працювати з графічними редакторами та інструментами прототипування, але не обов'язково програмують.
 4. QA-тестувальники (Quality Assurance Testers): відповідають за тестування програмного забезпечення для виявлення помилок і проблем з продуктивністю. Хоча деякі тестувальники можуть використовувати автоматизовані тестові інструменти, багато з них виконують ручне тестування і не обов'язково пишуть код.
 5. Системні адміністратори (System Administrators): керують і підтримують IT-інфраструктуру організації, таку як сервери, мережі та системи зберігання даних. Хоча вони можуть писати скрипти для автоматизації завдань, це не завжди вимагає знань програмування.
 6. Технічні письменники (Technical Writers): створюють документацію, інструкції та навчальні матеріали для програмного забезпечення. Вони повинні мати гарне розуміння технологій, але не обов'язково вміти програмувати.
 7. Консультанти з впровадження (Implementation Consultants): працюють з клієнтами для налаштування та впровадження програмних рішень. Вони можуть налаштовувати системи і інтегрувати їх з іншими продуктами, але це не завжди включає написання коду.

Чи треба досконало знайти англійську мову

Знання англійської мови на високому рівні не завжди є обов'язковим для роботи в IT, але воно часто дуже корисне і може значно розширити можливості. Ось кілька причин, чому англійська мова важлива в IT:

 1. Технічна документація: більшість технічної документації, посібників і ресурсів написані англійською мовою. Знання англійської дозволяє легше знайти та зрозуміти необхідну інформацію.
 2. Програмування: самі мови програмування використовують англійські слова та команди. Розуміння англійської мови допомагає швидше освоїти нові мови програмування та технології.
 3. Спільноти та форуми: більшість технічних форумів, таких як Stack Overflow, а також обговорень на GitHub, проводяться англійською мовою. Знання англійської дозволяє брати участь в цих спільнотах і отримувати допомогу.
 4. Робота в міжнародних компаніях: багато IT-компаній працюють на глобальному ринку і використовують англійську як основну мову спілкування. Це особливо важливо, якщо ви хочете працювати в міжнародних командах або на віддаленій основі.
 5. Навчальні матеріали: більшість онлайн-курсів, відеоуроків та інших навчальних ресурсів доступні англійською мовою. Це включає провідні освітні платформи, такі як Coursera, Udemy, і edX.

Однак, існують позиції в IT, де знання англійської мови може бути менш важливим. Наприклад, якщо ви працюєте в компанії, де вся внутрішня комунікація ведеться вашою рідною мовою, або на локальному ринку, де основна мова не англійська.

Чи потрібен досвід

Досвід є важливим фактором для отримання роботи в IT, але це не означає, що без нього розпочати кар'єру у цій сфері неможливо.

Роботодавці часто шукають не тільки досвід, але й:

 • Мотивацію та бажання вчитися: показуйте, що ви захоплені технологіями і готові постійно вчитися.
 • Портфоліо проектів: навіть якщо у вас немає офіційного досвіду роботи, портфоліо власних проектів може стати вагомим доказом ваших здібностей.
 • М'які навички (soft skills): комунікативні навички, вміння працювати в команді, вирішення проблем та адаптивність також дуже важливі.
ілюстративне фото/Unsplash

Раніше ІА Дивись.info розповідала про Стан IT-ринку в Україні та найпопулярніші напрямки.


Матеріали у рубриці «Погляди» є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів, викладених тут та не несе відповідальності за достовірність й тлумачення викладеної інформації, натомість виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: