Україна тестує 5G: чи готові ми до нового покоління мобільного зв'язку

В Україні тестують 5G
Колаж: ІА Дивись.info

Україна зробила значний крок у напрямку впровадження технології 5G, успішно протестувавши її в тестовому режимі. 25 травня відбувся телеміст між Івано-Франківськом, Києвом та фінським Гельсінкі, який продемонстрував можливості нового покоління мобільного зв'язку.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Тестування організували компанії Vodafone та Nokia. Зв'язок було встановлено за допомогою тестових indoor-рішень 5G, які Vodafone та Nokia побудували в Івано-Франківську на території «Промприлад», а у Києві — в офісі Vodafone. Це перші в Україні майданчики, де 5G став доступний не лише за допомогою спеціального демонстраційного обладнання.

Під час тестування було досягнуто пропускної здатності завантаження даних у 1508 Мбіт/с. Це втричі більше теоретичного максимуму 4G та до 5 разів швидше за практичні показники швидкості у 4G-мережах.

Результати тестування виявились позитивними. Якість зв'язку була на високому рівні, без затримок та перешкод. Це свідчить про те, що 5G має великий потенціал для розвитку мобільного зв'язку в Україні.

Впровадження 5G відкриє нові можливості для українців. Це дозволить їм користуватися швидшим та надійнішим інтернетом, а також розвивати нові технології, такі як штучний інтелект, віртуальна реальність та Інтернет речей.

Очікується, що 5G буде впроваджено в Україні в найближчі кілька років. Vodafone вже розпочав тестування радіотехнології IMT-2020 з базовим стандартом 5G New Radio (NR). Це non-standalone рішення, яке дає можливість користуватися 5G без заміни SIM-карт і дозволяє побудувати мережу на базі наявної 4G мережі.

«Київстар», тим часом, планує припинити підтримку 3G. Оператор вже розсилає своїм абонентам відповідні SMS-повідомлення.

Впровадження 5G — це важливий крок для України на шляху до цифрового майбутнього. Це дозволить країні стати більш конкурентоспроможною на світовому ринку та покращити життя своїх громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: