У ще одному будинку у Львові облаштують пандус

Пандус у будинку на вул. Коломийській
Пандус у будинку на вул. Коломийській/Львівська міська рада

У житловому будинку на вулиці Коломийська, 7, що в Сихівському районі Львова, почали облаштовувати металевий пандус для людей з інвалідністю. Роботи із облаштування території обабіч триватимуть близько двох тижнів.

Про це повідомили у Сихівській районній адміністрації.

Облаштування пандусів у Львові

У місті діє спеціальна програма облаштування підйомників і пандусів, щоб створити доступність до будинків та помешкання для людей з інвалідністю. Вона поширюється на людей, які пересуваються на кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору 1 групи.

Для того, щоб районна адміністрація мала можливість запропонувати включити конкретну адресу до програми, людина має бути зареєстрована у центральному банку даних (ЦБІ) як особа з інвалідністю у кріслі колісному. Також вона повинна бути зареєстрованою та проживати за тією адресою, де є потреба облаштування пандуса чи підйомника.

Скільки пандусів встановили у Львові у 2023 році

За інформацією районної адміністрації, у 2023 році у Шевченківському районі Львова облаштували 3 пандуси (вул. Липинського, 3, вул. Ю. Липи, 45, вул. Лінкольна, 43) і встановили 6 підйомників (вул. Грінченка, 11б, вул. Лінкольна, 43, вул. Мазепи, 39, вул. Хвильового, 14, вул. Сосюри, 46, вул. Д. Леннона, 39). А також, на замовлення районної адміністрації проводилися роботи з облаштування понижень. На сьогодні 238 пішохідних переходів у районі мають пониження.

Доступність у Львові

На 2024 рік у міському бюджеті передбачено 13,4 мільйонів гривень на облаштування щонайменше 28 підйомників у будинках, де мешкають люди з інвалідністю, а також 2,8 млн грн передбачили для встановлення 17 пандусів. Також передбачено кошти і на пониження бордюрів у всіх районах міста.

Які порушення норм доступності фіксують у Львові

За даними міської ради, впродовж лютого-березня 2024 року, у комунальних закладах Львова найчастіше фіксували такі порушення:

  • ненормативний пандус;
  • відсутність додаткових поручнів;
  • відсутність маркувань;
  • контрастне маркування;
  • відсутність рецепцій з пониженням;
  • неправильне облаштування паркувальних місць для людей з інвалідністю;
  • ненормативна ширина дверей на вході та в універсальній вбиральні;
  • наявність порогів;
  • відсутність навігації;
  • відсутність стільців з поручнями в зоні очікування.

За результатами обстеження фахівці складають протокол, і вказують терміни їх реалізації, переконує омбудсменка з питань доступності.


За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади (47500 осіб) офіційно є особами з інвалідністю. Окрім цього, у місті лікується багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату Росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: