На Львівщині матері загиблого захисника допомогли позбавити невістку батьківських прав

Дизайн без назви (45)
Ілюстративне фото/ сanva

Спочатку військовослужбовець вирішив позбавити дружину батьківських прав на доньку. Однак коли він загинув, то цю справу продовжила його матір, аби встановити опіку над внучкою.

Про це  ІА Дивись.info повідомили у системі безоплатної правничої допомоги, що діє на Львівщині.

Там розповіли, що поки військовий був на службі, жінка перестала бувати вдома, дзвонити йому та доньці та не забирала дитину на вихідні. Сім’я двічі перебувала під соціальним супроводом.

Жінка зловживала алкоголем, не виконувала свої батьківські обов’язки: не готувала їжу та не дбала про одяг, не цікавилась здоров'ям дитини. Дитину часто бачили саму на вулиці, бо вона не могла потрапити додому. 

За виховання дитини взялася бабуся — матір чоловіка. Так, чоловік вирішив позбавити дружину батьківських прав. Він звернувся до юристів системи безоплатної правничої допомоги, де безкоштовно допомагають ветеранам звернутися до суду. 

Щоб позбавити дружину батьківських прав, йому спочатку потрібно було розлучитись. Тому він подав на розлучення та отримав рішення суду.

Потім звернувся до органу опіки та піклування виконавчого комітету міської ради з проханням позбавити матір доньки батьківських прав. Згодом, до юристів прийшла бабуся дитини і розповіла, що її син загинув, виконуючи бойове завдання. Мати хотіла продовжити справу сина й позбавити невістку батьківських прав.          

Люди з інвалідністю з пенсією до 6056 гривень також мають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду. Тож жінці безоплатно дали адвоката, який підготував позов про позбавлення батьківських прав матері і призначення опікуном бабусю.

Суд розглянув справу та задовольнив позов.


У системі безоплатної правничої допомоги, що діє на Львівщині, додають, в Україні працює система безоплатної правничої допомоги, яка надає усім безоплатні юридичні консультації, а деяким категоріям громадян безоплатну допомогу зі зверненням до суду. На неї мають право ветерани, члени сімей загиблих чи померлих захисників, переселенці, люди з інвалідністю, якщо пенсія до 6056 грн, пенсіонери з доходом до 4722 грн, працездатні з доходом до 6056 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: