Закон про статус англійської мови ухвалили в Україні: що він передбачає

ілюстративне фото/nus.org.ua

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про застосування англійської мови в Україні, який у 2023-му подав президент Володимир Зеленський.

Про це у Телеграмі повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Що передбачає законопроєкт

Законом закріплюється статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Він визначає категорії посад, кандидати на які зобов'язані володіти англійською мовою, унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, органів місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров'я тощо.

Крім того, підтримано норму, яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів.

«Була дискусія по правці № 336 (внесена за день до ухвалення закону), яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрування англомовних фільмів. Вона була підтримана (226)», – написав Железняк.

Правка була підтримана 226 голосами народних депутатів.

результати голосування / Ярослав Железняк

Історія законопроєкту

28 червня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9432 про англійську мову, який ініціював президент Володимир Зеленський.

Документ викликав резонанс, оскільки передбачав збільшення частки фільмів мовою оригіналу і заміну дубляжу українськими субтитрами.

На сайті президента створили петицію з вимогою зберегти український дубляж, яка набрала понад 29 тисяч голосів із 25 тисяч необхідних для розгляду.

До речі, раніше ІА Дивись.іnfo розповідала про законопроєкт №7033-д про заборону публікації у відкритому Реєстрі судових рішень щодо мобілізації, ухиляння від військового обов'язку та військового обліку, а також щодо колаборантів та державних зрадників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: