Покращення якості стічних вод у громадах Львівщини: що передбачає проєкт «Clean Baltic Source»

стічні води
ілюстративне фото/plus.com.ua

Запускаючи та втілюючи цей проєкт, Україна бере на себе зобов’язання вирішити важливі проблеми управління стічними водами басейну річки Вісла, використовуючи досвід Швеції та Польщі. Це принесе користь навколишньому середовищу, місцевим громадам і загалом регіону Балтійського моря.

Очільник Асоціації Місцевих Рад «Ради Львівщини» Данило Сороковий розповів ІА Дивись.info детальныше про проєкт, на якому він етапі та як його реалізовуватимуть.

Очисні споруди стічних вод Львівщини потребують реконструкції

Річка Вісла в Україні представлена двома притоками: Західний Буг та Сян. Незважаючи на відносно невелику частку України в басейні річки Вісла (лише 6,5%), тривожні 90% її водних об’єктів знаходяться під ризиком недосягнення «доброго стану». А місто Львів, де є найбільші в регіоні очисні споруди, визначено як одну з гарячих точок HELCOM — комісії із захисту морського середовища Балтійського моря.

Статистика 2021 року показала, що 88% стічних вод, які скидаються в басейн річки Вісла на території України, очищаються неналежним чином. Водопостачання нижніх за течією регіонів Польщі залежить від цієї річки, тому належне управління стічними водами є надзвичайно важливим. 

Покращення якості стічних вод у громадах Львівщини: що передбачає проєкт «Clean Baltic Source» - 2
ілюстративне фото/річка Західний Буг/вікіпедія

У басейнах річок Західний Бугу та Сян в Україні розташовано 53 громади з майже 1,5 мільйонами жителів. Проте лише 25 із цих громад підключені до мереж водопостачання і мають очисні споруди, багато з яких потребують реконструкції чи модернізації.

«Однак ми не можемо реконструювати чи створювати очисні споруди, не маючи фахового менеджменту. А для цього нам потрібен досвіт наших партнерів», — зауважив Данило.

Про проєкт «Чисте Балтійське Джерело — Очищення стічних вод у Львівській та Волинській областях»

Проєкт «Чисте Балтійське джерело» («CLEAN BALTIC SOURCE») реалізується завдяки спільним зусиллям Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Асоціації Місцевих Рад «Ради Львівщини», Львівської міської ради й Агентства економічного розвитку PPV.

Проєкт спрямований на прискорення виконання спільного завдання покращення екологічного стану водних об’єктів у регіоні, зокрема в Україні, де неналежне очищення стічних вод становить значну екологічну загрозу. Покращення екологічного стану басейну річки Вісла і, відповідно, Балтійського моря є центром нової міжнародної співпраці в регіоні. 

«Проєкт Clean Baltic Source має на меті зменшити потрапляння органічних, біогенних і небезпечних речовин до Балтійського моря шляхом покращення системи управління очисними спорудами в басейні річки Вісла в Україні, використовуючи досвід Швеції та Польщі».

Партнерство було засновано на необхідності підтримувати надійну роботу водопостачання та водоочищення у регіоні Балтійського моря.

Для реалізації проєкту на Львівщині працює Робоча група

27 травня в межах проєкту відбулась друга зустріч Робочої групи з формування дорожньої карти розвитку системи водоочистки та водовідведення басейну річки Західний Буг. Під час заходу представники активних громад розповіли про стан водоочисних споруд та про проєкти, реалізація яких покращить ситуацію з водоочищенням та водовідведенням. Крім того, учасники зустрічі обговорили подальші кроки робочої групи, зокрема напрацювання єдиного проєкту на основі пропозицій громад.

Наразі, повідомив він, пропозиції з покращення якості стічних вод у громадах Львівщини вирішили об’єднати в єдиний проєкт:

«В рамках проекту ми маємо можливість подати дві грантові заявки на наших міжнародних партнрів для реконструкції або створення очисних споруд. А загалом ідея та робота полягає в тому, щоб обєднати проекти громад та в комплексі податись на міжнародне фінансування».

Паралельно робоча група працює над можливостями отримання додаткових джерел живлення для очисних споруд територіальних громад.

Покращення якості стічних вод у громадах Львівщини: що передбачає проєкт «Clean Baltic Source» - 3
засідання робочої групи/ЛОВА

Далі — Робоча група відправиться за досвідом до Польщі та Швеції.

«А згодом ми поїдемо у Варшаву та Стокгольм. Там ми відвідаємо локальні очисні споруди стічних вод», —  пояснив Денис.

До слова, раніше ІА Дивись.info розповідала про Асоціацію органів місцевого самоврядування «Львівська агломерація». Ця платформа покликана об’єднати громади задля реалізації суспільно важливих проєктів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: