У Львові дітей навчають, як протидіяти й реагувати на домашнє насильство

ЛМР

Протягом 9 місяців у Львові постійно тривали різні заходи для дітей та молоді про те, як попередити, протидіяти та реагувати на випадки домашнього насильства. Інформаційно-просвітницькою кампанією охопили понад 10 тисяч дітей Львівської громади.

Про це повідомляє міська рада.

Впродовж навчального року з дітьми, школярами та молоддю Львівської громади, за участю працівників Національної поліції, ювенальної превенції, міського управління «Служба у справах дітей», освітянами, фахівцями соціальної роботи, було проведено понад 430 заходів. У школах, ліцеях, коледжах, студмістечках, бібліотеках Львівської громади проводили тренінги на теми: «Насильство поруч, як реагувати», «З розумінням до кожного», «Навички розуміння та вирішення конфліктів», «Мистецтво спілкування», «Стрес та навички саморегуляції».

«Зараз у Львові ми вже напрацювали Програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на період до 2026 року. Метою Програми є реалізація державної політики на території Львівської громади у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, у тому числі це допомога людям, які у кризовій ситуації та потребують екстреної допомоги. Ефективні стратегії запобігання насильству включають внесення певних змін в політики, практики та соціальні норми для створення безпечних, стабільних та підтримуючих відносин і середовища для дітей та їхніх сімей. Напрацьовану програму заходів погодять на найближчому засіданні Координаційної ради, і Програма буде винесена для затвердження на засідання сесії ради», – зазначив керівник міського управління соціального захисту Олексій Неділя.

Водночас, на території Львівської громади функціонує притулок для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства,  де постраждалі мають змогу отримати тимчасове безпечне проживання, психологічну, інформаційну допомогу та підтримку. Поселення відбувається через звернення у поліцію за номером 102 та на лінію Мобільної бригади 0 800 307 305.

Домашнє насильство у Львівській громаді

Лише з початку 2024 року (січень-травень) надійшло 1171 повідомлення про випадок вчинення домашнього насильства. З них у понад 800 випадках підтверджено факт насильства (81% – жінки, 13% – чоловіки, 4% – діти).

Майже 80% викликів про домашнє насильство підтверджуються, окрім того у 50% насильство відбувається у присутності дитини. Важливо знати: якщо насильство було вчинено у присутності дитини, то ця дитина є постраждалою від домашнього насильства.

Як наслідок, перенесений у дитинстві досвід домашнього насильства чинить негативний вплив на майбутнє життя, адже ці діти більш схильні до ризику емоційних і поведінкових проблем, включаючи тривогу, депресію, погані успіхи в школі, низьку самооцінку тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: