У Львові пройде другий Urban Forum: оголошено перших спікерів

Перший Urban Forum у Львові
Перший Urban Forum у Львові у червні 2023 року/архів ІА Дивись.info

II Lviv Urban Forum: Бути відповідальними відбудеться 27-29 червня 2024 року у Львові та буде присвячений темі відповідальності за розвиток і відновлення українських міст. У форумі братимуть участь мери і головні архітектори українських міст, міські планувальники, активні мешканці.

Про це ІА Дивись.info розповіли організатори.

Сьогодні військові на передовій виборюють свободу та незалежне майбутнє української держави. Наша спільна відповідальність —  навчитись творити середовище майбутньої України таким, щоб ці жертви не стали марними.

Як формувати міста у такий спосіб, щоб аспекти розвитку були збалансовані соціальним добробутом громад, екологічною сталістю та збереженням цінних надбань минулих століть?

Як з точки зору архітектури, планування та міської інфраструктури подбати про тих, хто цього потребує найбільше? Адже війна драматично змінила життя мільйонів українців і багато з них потребують турботи.

Чи дійсно архітектори та архітекторки займаються виключно реалізацією власного таланту та працюють на задоволення вимог ринку чи є фахівцями, які турбуються про традиції архітектурної дисципліни та плекають важливі суспільні зміни?

Свої відповіді на ці питання даватимуть понад 30 спікерів, багато з яких мають загальносвітове визнання і відомі далеко поза межами свої професії. Це зокрема: 

Алехандро Аравена – один з найвідоміших світових архітекторів сучасності та лауреат Прітцкерівської премії виступить з лекцією про те, як архітекторам бути свого роду бунтарями та достойно приймати виклики сьогодення, творячи радикальні зміни не завтра, а вже сьогодні.

Джоана Аверлі – головна планувальниця Британського уряду розповість про впровадження принципів та стандартів  у плануванні та архітектурі, що покликані гарантувати відповідальний розвиток збудованого середовища.

Крістоф Гантенбайн – це швейцарець, до проєктів якого прикуті погляди без перебільшення всіх молодих архітектурних практик Європи, а кожна нова будівля від Сhrist & Gantenbein опиняється на обкладинках архітектурних журналів. Архітектор розповість про відповідальність за дослідження та плекання локальних типологій – адже вони є унікальним кодом кожної культури та середовища.

Гільма Гіліте – литовська архітекторка, яка поза будівництвом успішних громадських та житлових комплексів напрацювала вражаючий формат перетворення типових навчальних закладів радянської доби на освітні простори, про які можна тільки мріяти. Ця разюча зміна форматів освітніх будівель покликана трансформувати суспільство в цілому, адже з кого починати, як не з наймолодших.

Маркус Цількер – засновник австрійської студії Einszueins Architektur розповість про те, як робота з громадами може стати основою для надихаючої архітектури, сповненої турботи про людські стосунки та спільнотворення.

У програмі триденного форуму також відбудуться практичні воркшопи та навчальні екскурсії – останні дадуть можливість відвідати близько десяти важливих для сучасних міських процесів локацій і проєктів у Львові. Від креативно-мистецьких центрів до інфраструктурних і соціальних ініціатив, що стали вдалими зразками просторових рішень і громадських зон. Буде час напряму поспілкуватися з їх творцями та розробниками.

Lviv Urban Forum 2023: Defining the Values

Відео: Як відбувся Lviv Urban Forum 2023

Серед учасників очікуються архітектори та міські планувальники, фахівці з громад — мери, головні архітектори, керівники профільних департаментів, а також усі, хто дотичний до розвитку міст і громад. 

  • Безкоштовна реєстрація для громад завершена, участь візьмуть понад 400 представників органів місцевого самоврядування. 
  • Участь у форумі для фахівців військовослужбовців, учасників бойових дій, ветеранів — безкоштовна за попередньою заявкою до 23 червня. 
  • Для архітекторів, міських планувальників, студентів і всіх охочих реєстрація платна

Організовують подію Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради та ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine

Уряд Німеччини, зокрема Федеральне міністерство житлового господарства, міського розвитку та будівництва, а також Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку разом з Deutsche Gesellschaft für International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, є генеральним партнером Lviv Urban Forum 2024, а також співорганізатором Конференції з питань відновлення України в Берліні.

Інституційний партнер — Фундація ЗМІН. Також, форум підтримують: Проєкт фонду Ukraine-Moldova American Enterprise Fund Урбан Рух «У міста є Я», Європейський Союз та Програма розвитку ООН (UNDP) в межах ініціативи «Мери за економічне зростання», Програма USAID DOBRE, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Algorytm NGO та інші. 

Триває реєстрація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: