Школи, дитсадки та лікарні: які проєкти на Львівщині фінансуватиме ЄІБ

У Львівській області розпочали реалізацію проєктів, котрі фінансуватиме Європейський інвестиційний банк. Ідеться про вісім локацій. Це ремонт лікарень і дитсадків, а також будівництво школи.

ІА Дивись.info розповідає про це детальніше.

ЄІБ підтримає на Львівщині 8 проєктів

У військовій адміністрації регіону пояснюють: в умовах війни кошти з державного бюджету спрямовують насамперед на потреби безпеки та оборони. Зважаючи на це, фінансування фонду регіонального розвитку та інших державних програм припинилось.

Отже на реалізацію восьми проєктів у шести громадах Львівщини ЄІБ скерував 426 мільйонів 600 тисяч гривень (або 16,8 млн євро). Їх установа підтримала у межах конкурсного відбору Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Кошти спрямовуються на покращення медичного забезпечення та надання базових освітніх послуг, а також заходи з енергозбереження.

У яких громадах Львівщині реалізовуватимуть проєкти?

  • Львівській,
  • Солонківській,
  • Підберізцівській,
  • Зимноводівській,
  • Трускавецькій,
  • Мостиській.

Серед проєктів — два довгобуди шкіл.

На що ЄІБ скерує понад 426 млн грн на Львівщині

Медичне забезпечення

Ідеться про два проєкти:

Перший — ремонт у комунальній лікарні Першого медичного об'єднання Львова на вулиці Навроцького, 23 (колись — восьма лікарня). У межах проєкту утеплять фасад. На це з фінансування ЄІБ візьмуть 36,7 млн грн, а також 5 млн грн виділить міська рада. Роботи вже розпочались і станом на зараз виконані на 20%.

Лікарня святого Луки у Львові/архів ІА Дивись.info

«Лікарня святого Луки» — багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги проєктною потужністю 383 ліжко-місць.

Другий проєкт у медичній сфері, котрий профінансує ЄІБ, стосується утеплення фасаду у дитячій лікарні на вулиці Орлика, 4 (тепер — святого Миколая) у Львові, що теж належить до Першого територіального медоб'єднання міста.

На це затвердили 50,5 млн грн коштів ЄІБ та 5 млн грн — з міського бюджету. Наразі триває тендерна процедура.

Подвір'я перед лікарнею святого Миколая у Львові під час святкування Дня захисту дітей 2023 року/архів ІА Дивись.info(Ольга Бомко)

«Лікарня святого Миколая» — багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги проектною потужністю 435 ліжко-місць.

Дитсадки

19 мільйонів гривень коштів від Європейського інвестиційного банку скерують на реконструкцію дитсадку «Білочка», що у селі Верхня Білка на Львівщині. Будівля перебуває в аварійному стані. згідно із проєктом, замінять дах, вікна, інженерні мережі. Окрім цього, утеплять фасад закладу та придбають необхідне для забезпечення навчального процесу обладнання.

Дитсадок у селі Верхня білка на Львівщині/Фото зі сторінки закладу у Facebook

Утеплять фасад та замінять покрівлю у дитсадку №7 «Дзвіночок», що у Трускавці. На це спрямують 13,7 млн грн та 2,5 млн грн з бюджету міської ради Трускавця.

Дитсадок «Дзвіночок» у Трускавці/освітній портал

Нині в закладі навчаються 98 дітей, зокрема 18 з яких вимушені переселенці.

6,7 млн грн коштів ЄІБ затвердили на утеплення фасаду дитсадку «Віночок», що у Мостиськах. Окрім цього, фінансово долучиться міська рада, виділивши півтора мільйона гривень. До робіт приступлять після погодження дозвільних документів.

Нині у дошкільному закладі навчаються 270 дітей.

Школи

На реконструкцію школи №41 у Брюховичах із добудовою з коштів ЄІБ виділять 90 мільйонів гривень. Ще 20 млн грн скерує Львівська міська рада.

Школа №41 у Брюховичах/міська рада Львова

Будівельні роботи тут розпочались ще 2015 року. У проєкті передбачили добудову нового корпусу школи з навчальними класами, спортзалом, актовим залом, харчоблоком, бібліотекою, майстернями, ліфтами для маломобільних груп населення, найпростішим укриттям, а також облаштування багатофункціональних спортивних майданчиків. Проєктна потужність нового корпусу школи становитиме 660 учнівських місць.

Для її завершення необхідно утеплити фасад, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, закупити обладнання тощо. Поки триває тендерна процедура.

Новий навчальний та спортивний корпуси на майже пів тисячі місць добудуть у ліцеї імені Героя України Миколи Паньківа у селі Солонка біля Львова. Цього року на це затвердили 120 мільйонів гривень від ЄІБ та 12 млн грн бюджету Солонківської міської ради.

Солонківський ліцей імені Героя України Миколи Паньківа/Андрій Котик

Ліцей є опорним закладом громади, в якому навчаються діти з 12 населених пунктів. Окрім того, на базі закладу діє КЗ «Солонківська дитяча юнацька спортивна школа». Загалом при проєктній потужності закладу 620 місць потреба є вдвічі більшою.

У Суховолі будуватимуть школу на пів тисячі учнів. У межах робіт, що стартували 2015 року, залишилось добудувати корпус навчального закладу, котельню, підвести інженерні мережі, утеплити фасад, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, закупити обладнання тощо.

Візуалізація майбутньої школи у селі Суховоля, будівництво якої розпочалось 2015 року/Львівська ОВА

Від ЄІБ цього року затвердили 90 млн грн, а ще 30 млн грн виділять із бюджету Зимноводівської сільської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: