Львівські хірурги прооперували пацієнтку, яка травмувала коліно і не могла ходити

У Львові прооперували жінку із розривом менікса
Пацієнтка із лікарями/Перше медичне об'єднання Львова

У Львові врятували 38-річну пацієнтку, у якої розірвався меніс на коліні, коли та поралась на городі. Через травму вона не могла ходити.

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні міста.

Простими словами: у жінки відірвалась від кріплення хрящова прокладка у колінному суглобі, а саме вона виконувала фукцію тяги.

Львівські медики кажуть, що така травма є доволі поширеною серед пацієнтів віком від 30 до 50 років і становить близько 70% серед усіх пошкоджень колінного суглоба.

Зазвичай при подібних травмах хірурги вдаються до видалення меніска. Натомість ортопеди-травматологи львівської лікарні віддають перевагу збереженню хрящової прокладки. Для пацієнтів це значно покращує довгостроковий прогноз. Адже у 70% людей з видаленим меніском протягом 10 років розвивається артрит — запалення суглобу. Разом з тим, операція з відновлення меніска значно складніша, ніж видалення. Вона вимагає високої майстерності та спеціального інструментарію.

«З огляду на її ще доволі молодий вік і активний спосіб життя, ми вирішили зшити розрив і зберегти меніск. І нам вдалося це зробити. Це складне втручання, яке потребує високої кваліфікації хірурга та сучасного обладнання. У Львові такі операції проводяться рідко, але наша команда намагається якомога частіше використовувати цей метод у своїй роботі. Це дає можливість зберегти таким пацієнтам повну функцію кінцівки та забезпечити активний спосіб життя», розповів ортопед-травматолог Лікарні Святого Луки Олег Максимович.

З моменту операції минув місяць. Нині пацієнтка ще пересувається на милицях, але прогнози на швидке відновлення є дуже хорошими, додають лікарі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: