Молодь з інвалідністю на Львівщині може спробувати себе у різних професіях

фото Львівської ОВА

В Роздільському дитячому будинку-інтернаті започаткували проєкт для того, щоб залучити молодь до активного соціального життя.

Про це повідомляє Львівська ОВА.

Вихованці Роздільського дитячого будинку-інтернату, а це молодь з інвалідністю, знайомляться з різними професіями і пробують себе у них. Цього разу вони вправлялися у професії кельнера та готельєра. Таку можливість їм надав один із партнерів проекту – Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу. 

«Візит до коледжу нашим хлопцям особливо сподобався. Насамперед тому, що їм запропонували дуже цікаву програму. Вони за допомогою студентів та фахівців випікали тістечка, готували страви, навчались правильно сервірувати столи, готувати готельний номер для гостей, зустрічати відвідувачів готелю чи ресторану. Тобто знайомилися з основними навичками, якими мають володіти працівники індустрії гостинності», – розповіла голова опікунської ради установи Олександра Янович. 

Нагадаємо, шо в Роздільському дитячому будинку-інтернаті започаткували проєкт «Світ професій» для того, щоб залучити молодь з порушеннями до активного соціального життя, щоб показати їм різні сфери діяльності людини, щоб вони могли легше адаптуватися у реальному світі – за межами інтернату.

Загалом проєкт передбачає серію виїзних екскурсій та практик. Невеликими групами (до 5 осіб) хлопці відвідуватимуть різні установи, навчальні заклади та підприємства різних форм власності.

В межах проєкту хлопці уже побували у Восьмому апеляційному адміністративному суді. У майбутньому вони відвідають ще швейне виробництво SVARGA, виробництво віконних систем «Екран», відпочинково-ресторанний комплекс «Підгорецький Маєток», Львівську духовну семінарію Святого Духа УГКЦ, Академію сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного.

Триватиме проєкт упродовж 2024 року, тому перелік місць, які відвідуватимуть вихованці установи, зростатиме.

«Ми усіляко підтримуватимемо цю ініціативу Роздільської соціальної установи. Адже цей проект не лише сприяє розвитку професійних навичок хлопців, але й має великий вплив на особистісний розвиток, соціальну адаптацію та їх майбутнє. Ну і, звісно, він дарує позитивні емоції та підвищує самооцінку, що теж дуже важливо», – зазначила заступниця директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Тетяна Крут.

До слова, на даний час в установі перебуває 86 вихованців. Це діти і молодь з інвалідністю. Частина з них переїхала на Львівщину через війну. Зокрема, 16 хлопців перебували в установах відповідного профілю Запорізької області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: