Митрополичі сади у Львові повернули УГКЦ

Митрополичі сади /risu.ua

Митрополичі Сади у Львові остаточно повертаються Українській Греко-Католицькій церкві.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. 

Що відомо про суди за Митрополичі сади у Львові

У 2020 році у Львові проголосували ухвалу, якою ділянку нижніх Митрополичих садів повернули у власність церкві. Державна служба спеціального зв'язку звернулася з позовом до суду. Відтоді тривають суди між Львівською міськрадою та військовою прокуратурою Львівського гарнізону, яка представляє інтереси Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

У червні 2022 року Касаційний господарський суд повернув справу на новий розгляд до Господарського суду Львівської області. Господарський суд у вересні 2023 року скасував ухвалу Львівської міської ради, яка передала землю Митрополичих садів на Святоюрській горі у Львові у користування церкві у 2020 році.

2 листопада 2023 року міський голова Львова Садовий та депутати України звернулися до Президента України Володимира Зеленського Голови Верховної Ради України та Прем'єр-Міністра з закликом зберегти територію Митрополичих садів, яка споконвіку належала церкві.

18 грудня 2023 року народна депутатка зі Львова Наталія Піпа й 39 народних депутатів звернулися до президента України з проханням повернути УГКЦ землю Митрополичих садів у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: