Львівські хірурги врятували від ампутації збільшені у чотири рази пальці 6-річної пацієнтки

Львівські хірурги врятували від ампутації збільшені у чотири рази пальці 6-річної пацієнтки
Пацієнтка з хірургом Гнатом Геричем у лікарні святого Пантелеймона/Перще медичне об'єднання Львова

У Львові прооперували шестирічну пацієнтку, у якої діагностували рідкісну патологію — артеріовенозну мальформацію. Пальці на руці у дівчинки були збільшеними у чотири рази, а навіть найменший поріз призводив до великої крововтрати.

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні міста.

Пацієнтку звати Меланія. Їй шість років. Коли дівчинці було чотири, у неї раптово збільшились деякі пальчики на лівій руці та набули синьо-багряного кольору. Лікарі рекомендували ампутувати їх, втім у львівській лікарні цьому запобігли та допомогли пацієнтці.

Після низки обстежень у львівській лікарні, вдалось встановити діагноз. Це артеріовенозна мальформація, тобто вроджена патологія, яка зазвичай вражає судини головного мозку, рідше — спинного. А от що така недуга розвинулася в судинах руки — випадок унікальний.

Гнат Герич, котрий очолює хірургічне відділення лікарні святого Пантелеймона, розповів, що судини в кисті та передпліччі Меланії розвинулися аномально: з множинними сполученнями між артеріальною та венозною системами. Тобто кров з артерій потрапляє у вени і розширює їх, що призводить до зміни кольору шкіри та значного набряку пальців.

«Спершу лікарі мусили з’ясувати анатомію судинного дерева в кисті пацієнтки та перевірити чи можливо видалити патологічні судини без порушення кровопостачання кінцівки. Для цього перекрили деякі венозні фістули — патологічні отвори, через які кров з артерій Меланії потрапляє в її вени. Це було ангіографічне, себто діагностичне, втручання. Завдяки йому у хірургів з’явилася надія на те, що вони таки зможуть допомогти дівчинці», — йдеться у повідомленні медзакладу.

Друга операція тривала шість годин. Хірурги видалили частину аномально розвинутих судин, таким чином зменшивши тиск крові у венозній системі.

Завдяки операції пальці пацієнтки зменшилися вдвічі. Нині на дівчинку чекає реабілітація, а за місяць — ще одна операція, під час якого хірурги планують видалити залишок аномальних судин.

Раніше ми розповідали, що львівські лікарі врятували дитину, в якої хвороба знерухомлювала тіло.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: