У якій валюті краще зберігати заощадження, — поради льівського економіста
Через нестабільну ситуацію в країні все більше людей переводять свої заощадження в долари або євро. А все тому, що бояться втратити всі гроші.
Яку валюту краще обрати — ІА Дивись.info розповів економіст, викладач Львівської державної фінансової академії Юрій Андрущенко.
У якій валюті краще зберігати гроші під час війни
Щоб обрати валюту, в якій доцільніше зберігати заощадження, потрібно враховувати два фактори:
- інфляційні тенденції;
- курсові ризики.
«До війни до списку валют, у яких можна зберігати заощадження, цілком логічно було б віднести й гривню. Однак сьогодні під час війни національна валюта швидко знецінюється, а тому зберігати всі гроші у ній просто недоцільно», — констатує фахівець.
Станом на сьогодні гривню можна перевести у такі валюти:
- Долар США (USD). Він є однією з найпопулярніших валют для зберігання грошей в українців, оскільки він вважається стабільним і має міжнародну прийнятність. Однак, курс долара може коливатися, що створює ризик втрати вартості в разі його зниження в порівнянні з гривнею.
- Євро (EUR). Євро також є популярним вибором для зберігання грошей, особливо для тих, хто має плани подорожей або бізнесові зв'язки з країнами Єврозони. Ця валюта також вважається стабільною.
- Інші іноземні валюти. Українці також можуть розглядати інші валюти, такі як швейцарський франк (CHF), японська йена (JPY) або британський фунт стерлінгів (GBP). Саме ці три валюти менш популярні, але теж досить стабільні, адже неодноразово це доводили на ринку.
«Крім валютного вкладу, українці також можуть розглядати альтернативні способи зберігання грошей, такі як інвестиції в нерухомість, цінні папери, дорогоцінні метали або криптовалюти. Кожен варіант має свої переваги та ризики, тому важливо добре оцінювати всі аспекти перед прийняттям рішення», — зауважує Юрій.
Курс валют в липні 2024
У липні цього року, за прогнозами економіста, в Україні навряд чи будуть різкі зміни щодо курсу долара, оскільки Національний банк України дотримується середньорічного курсу, який був закладений у бюджет. А на випадок форс-мажорів у регулятора є чимало резервів, що дасть змогу стабілізувати ситуацію з курсом гривні.
«Ймовірно, у липні курс долара буде в межах 40,7 грн за $1», — розраховує Юрій.
Він зазначив, що валютний ринок в Україні на сьогодні не функціонує повноцінно, оскільки єдиним регулятором курсу валют є Національний банк України Відповідно й відсутність валютного ринку означає, що Нацбанк «одноосібно визначає, який буде курс».
«Тобто загальний обсяг курсу, який встановлюється Нацбанком, не буде залежати від того, який курс реально формується на ринку».
Головне фото — depositphotos.com.