Естонія передала Україні ППО Mistral

gryn3940

Україна отримала від Естонії зенітно-ракетні комплекси малої дальності Mistral і ракети до них.

Про це написала пресслужба Міністерства оборони Естонії в X.

"ЗРК малої дальності "Містраль" і ракети, надані Естонією, доставлені в Україну. Продовжуймо підтримувати борців за свободу", - йдеться в повідомленні.

Точна кількість наданої допомоги з міркувань безпеки не розголошується.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур зазначив, що Україна терміново потребує протиповітряної оборони для відбиття подальших жорстоких атак з боку Росії. Це також відповідає інтересам безпеки Естонії, яка разом із союзниками активно сприяє цьому процесу. Він підкреслив, що пакет допомоги був складений таким чином, щоб Україна отримала максимальну користь, не завдаючи шкоди боєготовності Сил оборони Естонії, з можливістю швидкого відновлення необхідних постачань.

Раніше Естонія передавала Україні ракети для протитанкового комплексу Javelin, гаубиці, артилерію, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, транспортні засоби, засоби зв’язку, польові госпіталі (в тому числі у співпраці з Німеччиною, Нідерландами, Норвегією та Ісландією), медичне приладдя, засоби індивідуального захисту (шоломи тощо) та пакети з сухим кормом.

ППО Mistral: що це таке

Mistral — це сучасний зенітно-ракетний комплекс для ураження гелікоптерів та літаків. Розроблений у Франції, 1987 року прийнятий на озброєння сухопутних військ Франції. 2000 року було розроблено модернізований зразок — Mistral 2.

Mistral доступний як у портативному варіанті (ПЗРК), так і для використання на стартових платформах для транспортних засобів, кораблів і вертольотів. Він має радіус дії до 6 км, призначений для захисту від літаків і гелікоптерів, що літають відносно низько.

Відомо, що у квітні 2022 року, на фоні повномасштабного вторгнення військ РФ до України, Норвегія надала Україні близько 100 комплексів Mistral, після чого у ЗСУ почали створювати вогневі мобільних групи пропиповітряної оборони на автомобілях типу «пікап». Ці комплекси також мала на озброєнні 3-тя окрема танкова бригада ЗСУ.

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре пояснив, що це перша партія, після якої буде передано додатковий комплект техніки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: