ЗСУ можуть розпочати контрнаступ лише у 2025 році - американські аналітики

Офіційні особи Заходу та США оцінюють, що українські сили протягом наступних шести місяців продовжуватимуть оборонятися і, ймовірно, не зможуть провести широкомасштабну контрнаступальну операцію до 2025 року.
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).
Наразі українські війська ведуть обмежені контратаки, щоб захопити тактичну ініціативу на окремих ділянках фронту. Їхні можливості для проведення таких операцій залежать від постачання західної допомоги.
11 липня New York Times (NYT) повідомила, що високопоставлений чиновник НАТО заявив, що Україні доведеться чекати додаткової допомоги Заходу та розгорнути більше своїх сил на лінії фронту, перш ніж проводити контрнаступальні операції. Він зазначив, що Україна, ймовірно, не зможе проводити такі операції до 2025 року.
В свою чергу, високопоставлений чиновник з питань оборони США заявив, що українські сили залишатимуться в обороні протягом наступних шести місяців, і що російські сили навряд чи завоюють значні позиції протягом цього часу.
Інститут вивчення війни (ISW) продовжує оцінювати, що наразі російські сили навряд чи зможуть досягти значних успіхів в Україні, а сформульована теорія перемоги президента Росії Володимира Путіна спрямована на поступове просування російських військ замість швидких маневрів.
Україна вирішує свої проблеми з мобілізацією та формує кілька нових бригад. Надання західної допомоги у сфері безпеки, необхідної для оснащення цих бригад, визначить, коли і в якому масштабі Україна зможе перехопити ініціативу. Прибуття західної допомоги на лінію фронту дозволило українським силам стабілізувати критичні ділянки фронту, а українські сили здійснили тактично важливі та успішні локалізовані контратаки на півночі Харківської області та в напрямку Кремінної, починаючи з середини травня 2024 року. Українські сили, ймовірно, зможуть посилити масштаб і регулярність контратак протягом наступних місяців, оскільки додаткова допомога з боку Заходу прибуде на лінію фронту, а Україна продовжує нарощувати резерви та нові бригади.
Наразі російські війська намагаються підтримувати послідовний наступальний тиск на Україну, щоб змусити українські сили залучити додаткові сили та війська до оборонних операцій замість накопичення цих ресурсів для контрнаступальних операцій. Російські війська намагаються досягти цього ефекту шляхом послідовних наступальних операцій по всій східній і північно-східній Україні, які розтягують українські сили. Незважаючи на це, українські сили використовують свої можливості та вразливі місця Росії для проведення тактичних контратак.
Українські сили провели кілька широкомасштабних контрнаступальних операцій, які були оперативно успішними протягом повномасштабного вторгнення, але такий підхід до звільнення території не є єдиним можливим. Вихід із поточної позиційної війни в Україні є складним завданням як для російських, так і для українських сил, а менші за масштабом українські контрнаступальні операції створюють можливості для досягнення оперативно важливих цілей без проблем, пов’язаних із проведенням більш масштабних контрнаступальних операцій.
Контрнаступальні операції меншого масштабу, швидше за все, дозволять Україні почати знижувати здатність Росії використовувати ініціативу на театрі бойових дій швидше та швидше зменшити тиск на українські війська на всьому фронті. Західна безпекова допомога, яка забезпечує українські сили необхідним обладнанням і зброєю в тому масштабі, у часі та регулярності, які потрібні українським силам для операцій зі звільнення значних територій окупованої України, залишається єдиним вірогідним шляхом для зменшення поточних зобов’язань Путіна знищити українську державність та ідентичність. Однак ці українські операції не обов’язково повинні бути окремими широкомасштабними заходами, натомість вони можуть бути серією комплексних контрнаступальних операцій протягом кінця 2024 року та протягом 2025 року.
Читайте також: Генштаб: за добу відбулося 136 бойових зіткнень, ЗСУ знищили більше 1 100 російських окупантів