Львівські медики врятували дитині ноги від ампутації після важких опіків
Лікарі Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова за допомогою унікального ВТМ-покриття врятували ноги дворічній дівчинці від ампутації. Дитина пошкодила ноги внаслідок опіків.
Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного об'єднання Львова.
Там розповіли, щоб врятувати ноги Ані з Одеси їй виконали 7 операцій.
За інформацією медичного закладу, дівчинка попеклася вдома, коли відкрила один з кранів на шлангу з гарячою водою в бойлері. Тоді бризки води попекли ноги дитині.
Спочатку батьки її доправили до місцевої лікарні, згодом їх перенаправили до Одеси, а звідти на 11-й день, через погіршення стану, Анічку скерували на Львів.
У лікарні зазначають, що дівчинка поступила у дуже важкому стані: глибокі опіки стоп, правої гомілки та стегон. Так, пальці на ногах дитини були некротизовані, тобто всі тканини та кістки буквально «зварилися» у окропі та були мертвими.
Львівські медики вирішили терміново оперувати дитину. Вони виконали некректомію (максимально видалили мертві тканини), оскільки дівчинка могла б загинути. Таким чином пацієнтці ампутували два пальці.
«Під час операції ми побачили, що в дитини почало відкриватись ахіллове сухожилля. Саме воно відповідає за рухи стопами. Сухожилля не має власного кровопостачання, тож пересаджена шкіра на цю ділянку не прижилася б. Дитина могла втратити здатність повноцінно рухати стопами. Тоді ми вирішили застосувати BTM-покриття. Це унікальний синтетичний матеріал, що проростає власними судинами пацієнта та стає його новою дермою. Його ми накладали на стопи та стегно дитини», – розповідає Леся Стрілка, комбустіологиня Лікарні Святого Миколая.
Тепер, щоб поставити дівчинку на ноги, з нею займаються фізичні терапевти та психологи. Водночас її родина планує поїздку за кордон.
У Першому медичному об'єднанні зазначають, що раніше ВТМ-покриття в Україні не застосовували через його високу вартість. Завдяки Християнська медична асоціація/Christian Medical Association of Ukraine, яка ініціювала та організувала проєкт Re:burn, лікарня святого Миколая стала однією із трьох у країні, що має це покриття.
Раніше ми розповідали, що львівські хірурги врятували пацієнтку, яка після падіння з дерева могла перестати рухатись.