Вартість будівництва сміттєпереробного заводу у Львові — 48 млн євро: місту потрібен кредит
На вулиці Пластовій у Львові триває будівництво комплексу з переробки побутових відходів. В майбутньому підприємство перероблятиме 250 тисяч тонн відходів на рік. Але для завершення будівництва місту потрібні кредитні кошти.
На якому етапі будівництво сміттєпереробного заводу та скільки на це ще потрібно коштів — дізнавалася журналістка ІА Дивись.info.
Сміттєпереробний завод у Львові збудований на 65%
Наразі завершується встановлення конструкції даху сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій у Львові, яке здійснює польська компанія Control Process S.A. Сюди вже завезли першу частину обладнання, необхідну для роботи біологічної частини підприємства.
Загальна площа комплексу становить майже 22 тисячі м². Станом на кінець липня цього року роботи тут завершили на 65%, як повідомив керівник ЛКП «Зелене місто» Олександр Єгоров. Пізніше дані підтвердив і мер міста.
«Далі ми плануємо встановити всі дахові конструкції, змонтувати металеві і монолітні конструкції, щоб коли почнеться період дощів, вже проводити внутрішні роботи. Також до Львова вже завезена частина обладнання. Це обладнання вентиляційних та генераторних установок. Також до нас з Туреччини їде велика кількість обладнання для самої переробки відходів», — відзвітував Олександр Єгоров.
Коли завод запрацює, він прийматиме на переробку змішані відходи. Після усіх процесів переробки та сортування залишаться відсортовані відходи, вторсировина, RDF паливо (27,96%) і до 15% екологічно безпечних залишків, які потребуватимуть захоронення на полігоні.
Там зможуть переробляти 250 тонн сміття на рік.
Залишки відходів, а це 15 відсотків від усього переробленого сміття, відправлятимуть на полігони. А RDF-паливо продаватимуть цементним заводам.
Як зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, завершити будівництво сміттєпереробного заводу попередньо планують до 28 лютого 2025 року.
Загальна вартість будівництва — 48 млн євро
Вартість будівництва лише одного заводу становить 35 млн євро.
«35 мільйонів євро — загальна вартість будівництва заводу. В цій складовій є частина, яка передбачалася як кредитна — це майже 15 мільйонів. І також грант, який місто отримало від Банку реконструкції та розвитку — це 10 мільйонів. Вся інша сума — це внесок міста», — розтлумачила директорка департаменту економічного розвитку Інна Свистун.
Але частину робіт не включили до загального проєкту будівництва. Йдеться про облаштування інфраструктури довкола заводу: підведення комунікацій водопостачання і водовідведення, будівництво електричної підстанції та захисних і очисних споруд та спорудження укриття. Ці роботи коштуватимуть ще орієнтовно 10 млн євро.
Крім того, на загальну вартість всього об'єкта вплине індексація, визначена умовами контракту.
Тому повна вартість будівництва сміттєпереробного заводу у Львові обійдеться у 48 млн євро.
Для завершення будівництва місту потрібен кредит
На думку голови тимчасової контрольної комісії міської ради з питань діяльності ЛКП «Зелене місто» щодо будівництва заводу Назарія Бербеки, Львів може спрямувати частину кредитних коштів на завершення робіт. Йдеться про позику на суму 840 млн грн, яка з’являється у порядку денному вже пів року. 718 млн грн з цієї суми покриють потреби замовника будівництва.
«718 млн грн – це новий запит від ЛКП "Зелений Львів", яке є замовником будівництва. Ця сума складається з трьох блоків. Перший – це додаткові роботи, які не були враховані в основному контракті. Там є низка робіт, які довелось додатково виконувати. Саме на ці додаткові роботи потрібно приблизно 10 млн євро, тобто 440 млн грн. Другий блок – індексація цін з 2021 року за чинними контрактами. Це 2,9 млн євро. Третій блок – це частка міста у чинному контракті з ЄБРР – це дефіцит у 2,9 млн євро».
Він зазначив, що відповідно до контракту з ЄБРР на будівництво сміттєпереробного заводу на Пластовій було передбачено три джерела фінансування — кредитні кошти, грантові, а також частка, яку мало внести місто.
«Кредит уже вибраний, за грантові кошти зараз йде поставка обладнання. Внесок міста буде за рахунок кредитних коштів».
Назар Бербека додав, що місто спрямовує бюджетні кошти на програму нацспротиву, допомагає військовим, а на інфраструктурні проекти залучає кредитні.
«Звичайно, ми б хотіли залучити кошти, до прикладу, на систему ППО для Львова, але, на жаль, такої змоги немає. Тому ми залучаємо кошти на критичні інфраструктурні проекти, як от сміттєпереробний».
Коментарі