У Львові побільшало хворих на COVID-19: як вберегтися
Протягом липня до лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова було госпіталізовано 20 хворих на COVID-19. Тоді як у червні госпіталізували лише одного такого пацієнта. Усі госпіталізовані за ці два місяці одужали.
Про це повідомляє міська рада.
Така кількість госпіталізацій, за даними медиків, більш звична для осінньо-зимового періоду. Проте говорити про спалах епідемії коронавірусу наразі зарано. Найчастіше у пацієнтів з COVID-19 спостерігають такі симптоми:
«Пацієнти відмічають підвищення температури тіла, при тому що гарячка триває більше, ніж три дні, і важко збивається. Інколи це субфебрильні гарячки, інколи це гарячка більш ніж 38 градусів. Це кашель сухий, може бути досить таки помірний, буває, що частіший. Завжди виражена втома, загальна слабкість, відчуття сонливості. Все рідше трапляється втрата нюху і смаку, хоча періодично пацієнти відмічають і ці скарги», — каже Галина Димид — лікарка-терапевтка, завідувачка центру терапії лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова.
Найважчий перебіг захворювання — у пацієнтів старшого віку. Особливо у тих, які мають супутні хронічні недуги, такі як цукровий діабет та захворювання дихальної системи, зокрема — астму.
Як вберегтися від інфікування COVID-19
Як пояснюють у МОЗ, ризик захворіти на COVID-19, грип чи будь-які інші віруси респіраторної групи інфекцій є високим. Окрім того, деякі пацієнти одночасно хворіють на COVID-19 та грип.
Для захисту від будь-яких вірусних інфекцій варто:
- Регулярно мити руки.
- Правильно використовувати захисну маску.
- Уникати відвідування великих скупчень людей.
- Дотримуватись фізичної дистанції.
- Отримати щеплення від COVID-19 та грипу.
Фахівці вкотре нагадують, що базовий курс вакцинації від COVID-19 та бустерна доза захищає від ризиків хвороби. Водночас щеплення від грипу не включене до Національного календаря профілактичних щеплень.
Разом з тим, обидва захворювання можуть вражати легені, стати причиною пневмонії, дихальної недостатності та мати тривалі наслідки для здоров’я. Тому важливо за перших симптомів вірусної інфекції стежити за своїми симптомати та звертатись до сімейного лікаря, а не займатись самолікуванням.
Захищає від ризиків важкого перебігу останніх двох хвороб лише вакцинація. Тобто йдеться про щеплення від грипу та щеплення від COVID-19.
Коментарі