Шосте серпня: свята, іменини та пам'ятні дати

день в історії 3 квітня
Ілюстративне фото/ canva

Сьогодні, 6 серпня, День вдячності працівникам сільського господарства. А віряни вшановують пам'ять Преображення Господнє.

Яке шостого серпня церковне свято

Шосте серпня в церковному календарі – Преображення Господнє. Воно є одним з дванадесятих свят у православному календарі. Це свято присвячене події, описаній в Євангеліях, коли Ісус Христос явив свою Божественну славу на горі Фавор перед трьома апостолами: Петром, Яковом та Іоаном.

За Євангеліями, Ісус узяв апостолів на високу гору, де його обличчя засяяло, мов сонце, а одяг став білим, як світло. Біля нього з’явилися Мойсей та Ілля, уособлюючи Закон і пророків. Голос із хмари промовив: «Це мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте».

Народні прикмети і традиції на шосте серпня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: погода вказує, якою буде зима;
  • дощить — весна і осінь будуть такими ж;
  • ясна погода — до сухої та теплої осені;
  • сонячна погода — взимку будуть сильні морози.

Шосте серпня в Україні та світі 

6 серпня в Україні святкують День вдячності працівникам сільського господарства. Це свято присвячене підвищенню обізнаності про важливість роботи, яку виконують працівники сільського господарства. Вони невтомно працюють, часто в складних умовах, щоб забезпечити наші столи їжею та свіжими продуктами.

Працівники сільського господарства відповідають за посадку, вирощування, збирання та пакування наших фруктів і овочів. Вони також відіграють вирішальну роль у виробництві молока та м’яса, тобто вся їжа, яку ми їмо щодня, так чи так пов’язана з працівником ферми.

Також 6 серпня Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми). Цей день присвячений пам’яті жертв атомного бомбардування японського міста Хіросіма, яке сталося 6 серпня 1945 року. Атомна бомба, скинута на Хіросіму, призвела до загибелі понад 140 тисяч людей, а наслідки вибуху відчуваються й досі. Цей день нагадує про жахливі наслідки використання ядерної зброї та закликає до її повної заборони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: