У Львові підвищили тариф за вивезення відходів
У Львові тариф для населення зросте орієнтовно від 30 до 50 копійок за 1 м2. Відповідне рішення сьогодні, 6 серпня, затвердили на Виконавчому комітеті Львівської міської ради.
Про це повідомили в пресцентрі ЛМР.
На скільки подорожчав тариф на вивезення відходів
Там зазначили, що в середньому тариф підвищили на 15-35 грн (залежно від площі квартири).
«У діючому тарифі закладена мінімальна заробітна плата станом на 2017 р у розмірі 3200 грн. Натомість за останні 7 років вона зросла у 2,5 рази і зараз її розмір становить 8000 грн. Воєнний стан в Україні зумовив складну ситуацію з плинністю кадрів на наших комунальних підприємствах. Мова про працівників усіх робітничих професій (водіїв, вантажників, мийників, підсобників). На сьогодні перевізникам побутових відходів найбільше бракує вантажників та водіїв. Тому коригування тарифів є вкрай необхідним економічним важелем врегулювання ситуації для збереження робочої сили на підприємствах та підтримання санітарно-екологічного стану у громаді», - пояснили у департаменті житлового господарства та інфраструктури міста.
Якими будуть нові тарифи
За інформацією ЛМР, оплата за вивезення твердих побутових відходів львів'янам нараховується за 1 м2, тому орієнтовно нові тарифи будуть такими:
- 1-кімнатна квартира (площею 40 м2), яка платила в середньому 51,6 грн, тепер буде платити - 66, 62 грн
- 2-кімнатна квартира (площею 50 м2), яка платила в середньому 64,5 грн, тепер буде платити - 83,27 грн
- 3-кімнатна квартира (площею 72 м2), яка платила в середньому 92,9 грн, тепер буде платити - 119,91 грн.
Які перевізники займаються вивезенням відходів у Львові
У департаменті житлового господарства та інфраструктури міськради кажуть, що у Львові з контейнерних майданчиків тверді побутові відходи вивозить 5 перевізників:
- Львівське комунальне підприємтсво «Львівспецкомунтранс, ТОВ «Грінера Україна»,
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецавтотранс-Львів»,
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Санком-Львів»,
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Ековей Вейст Менеджмент».
У з них є різні витрати на збирання та вивезення відходів, різний штат працівників та різна кількість спецтехніки, а також різні обсяги відходів, які вони вивозять. Так, у кожного перевізника інший тариф як для категорій споживачів (населення, бюджет, інші споживачі), так і на види відходів (тверді побутові відходи, велико-габаритні відходи, рідкі відходи, ремонтні відходи).
Про те, що таке правильне споживання та як зменшити кількість сміття в Україні - читайте у нашому матеріалі.