Транскордонна операція України в Курській області загрожує Кремлю потенційною політичною кризою - аналітики
Українська транскордонна операція в Курській області може призвести до серйозної політичної кризи в Росії через можливі втрати серед російських призовників, яких Кремль все більше залучає для захисту державного кордону з Україною.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
10 серпня в російських опозиційних колах та соціальних мережах почали з’являтися перші скарги від родичів призовників, які беруть участь в оборонних операціях на кордоні. Хоча наразі кількість цих скарг є обмеженою, ситуація викликає занепокоєння, оскільки Кремль вже раніше зіткнувся з суспільним невдоволенням через використання призовників у бойових діях.
Зокрема, навесні 2022 року громадськість Росії різко відреагувала на незаконну відправку призовників на фронт в Україні. Кремль також критикували за використання призовників під час відбиття попередніх проукраїнських рейдів та у відповідь на заколот групи Вагнера влітку 2023 року.
Президент Росії Володимир Путін ще 8 березня 2022 року запевнив матерів призовників, що їхні сини не братимуть участь у бойових діях. Проте він продовжує реалізовувати політику, що передбачає залучення призовників для охорони російсько-українського кордону. У грудні 2023 року Путін підписав закон, що дозволяє військовозобов’язаним проходити службу у Федеральній службі безпеки (ФСБ), яка відповідає за охорону кордонів.
Кремль, ймовірно, буде змушений виправдовувати свою залежність від призовників у прикордонних операціях, щоб уникнути соціального невдоволення, як це вже було в 2022 і 2023 роках. Депутат Держдуми Росії, генерал-лейтенант Андрій Гурульов, в ефірі російського телебачення заявив, що участь призовників у бойових діях є нормальною практикою, посилаючись на досвід Радянського Союзу в Афганістані та Росії в Чечні.
Відомо також, що кілька російських солдатів строкової служби потрапили в полон в Курській області з 6 серпня.
Читайте також: У Forbes оцінили успіхи ЗСУ в Курській області
Коментарі