Помер професор Львівської національної академії мистецтв Олександр Коровицький
12 серпня не стало заслуженого діяча мистецтв України, професора, багаторічного завідувача кафедри дизайну костюма у Львівській національній академії мистецтв — Олександра Кровицького.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Львівської національної академії мистецтв.
«Його творчий шлях пройшов від молодого здібного модельєра-закрійника до визнаного творця модного, модерного одягу, талантом якого послуговувалися відомі ансамблі та гурти, вибагливі сценічні персони, модниці. Він як педагог і вчитель дав путівку у мистецьке життя багатьом студентам, що прагнули знань, вони збагатили українську художню культуру, винесли її за вітчизняні межі, стали знаними у модельному світі», — розповідають у Львівській національній академії мистецтв.
Прощання з професором відбулося 13 серпня в каплиці на вул. Пекарській, 52.
Олександр Коровицький: що про нього відомо
Олександр Коровицький народився 21 червня 1944 року в селі Любчому, що на Волині.
Протягом 1964-1972 років працював у Львівському будинку моделей.
У 1972 року закінчив відділ моделювання одягу Львівської національної академії мистецтв.
Його вчителями були такі видатні митці, як-от: Карло Звіринський, Степан Коропчак, Теофіл Максисько, Володимир Овсійчук.
Спочатку працював на швейному підприємстві «Спецодяг», а з 1973 року — у Львівській національній академії мистецтв. З 1988 року — очолював кафедру дизайну костюма, з 2007 року — професор.
З 1995 року — керівник конкурсних проєктів молодих дизайнерів. У 2005 році був одним із організаторів польсько-українського фестивалю моди.
Олександр Коровицький створив костюми для: оперети «Циганський барон» Йоганна Штраусса (Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької); вистави «Чарівне кресало» за казками Ганса Крістіана Андерсена (Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької); вокально-інструментальних ансамблів «Ватра» (Львів, 2004) і «Козацькі забави» (Трускавець); хору хлопчиків «Дударик» (2006, Львів); Галицького камерного хору (Львів); жіночого церковного хору (Луцьк).
Серед учнів Олександра Коровицього: Надія Андрусяк, Оксана Караванська, Олександра Теліженко, Л. Химич.
Коментарі