Президент Зеленський провів Ставку: деталі

5e0e7db747a71aeacefaba5060080ea4
Фото: Facebook/Володимир Зеленський

За результатами Ставки Верховного Головномандувача Володимир Зеленський анонсував створення військової комендатури в Курській області, стратегію повернення полонених та кілька законодавчних ініціатив.

Про Президент України повідомив у своєму зверненні.

Про ситуацію на фронті та в Курській області

Як доповів Головнокомандувач Сирський, на тій території Курської області РФ, яка підконтрольна Україні, створили військову комендатуру. Її очільником став генерал-майор Москальов. За словами Головкома, комендатуру створили для підтримання порядку та забезпечення першочергових потреб місцевого населення.

Окрім цього, завершено пошук та знищення росіян у місті Суджа та ще трьох населених пунктах Курщини. Загалом українські війська просунулись вглиб території Росії на 35 кілометрів та взяли під контроль 82 населені пункти. Ситуація там контрольована.

На Сході та Півдні України українські військові продовжують оборонятися. Основні зусилля зосередженні в напрямку Торецька та Покровська. Ситуація там залишається складною, проте контрольованою.

Про повернення українських полонених

За словами Президента, на Ставці обговорювали стратегію повернення українців з російського полону. ГУР, МВС, СБУ, ЗСУ доручено представити деталі щодо повернення українських полонених. До цієї роботи будуть залучені громадські організації рідних українських військових та цивільних.

Про законодавчі ініціативи

Президент Зеленський заявив, що на законодавчому рівні необхідно гарантувати учасникам Курської та майбутніх операцій на території Росії всі бойові виплати.

Володимир Зеленський також згадав про військових, які воюють на боці України, проте не мають українського громадянства. За його словами, вони та їхні рідні заслуговують мати отримати громадянство України.

Крім цього, Президент порушив питання трофейної зброї, яку українські військові здобувають на фронті, позбавлення колаборантів та людей, що підтримують війну проти України, державних нагород та проблему «релігійної незалежності України».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: