У Львові на «Книжковій площі» обміняли понад 4 тисячі книг

Дизайн без назви - 2024-08-19T114753.486
«Книжкова площа»-2024. Фото/ Бомко Ольга для ІА Дивись.info

У неділю, 18 серпня, у Львові на площі біля пам’ятника Іванові Франку відбувся масштабний книгообмін «Книжкова площа». Протягом дня, з 12:30 год до 19:30 год, мешканці та гості міста мали змогу обмінюватися різноманітними книжками, а також відвідати цікаві події.

Про це повідомляє журналістка ІА Дивись.info.

«Книжкова площа»-2024

Загалом на «Книжковій площі» було 16 тематичних яток з книжками. Це сучасна українська та зарубіжна література, класика, видання іноземними мовами, історія, книги про мистецтво та саморозвиток, дитяча та підліткова література. Люди могли приносити книги для обміну з 17 червня по 12 серпня, а також і в день самої події «Книжкова площа».

«Те, що ми змогли підрахувати, а загалом у нас було 49 філій та шість точок збору в інших установах культури, то 4500 книжок люди принесли в точки збору від 17 червня по 12 серпня. Тому люди хочуть читати та цінують книгу. Рідкісне видання, яке нам принесли це книга-репринт 1885 року записки Куліша про Україну. Вона написана староукраїською мовою. Це така найунікальніша книга, яка в нас є. Тому наступного року я думаю, що ми ще зробимо ятку ретро-книг, бо багато людей їх шукають та приносять», розповідає ініціаторка «Книжкової площі» та проєктна менеджерка Львівської муніципальної бібліотеки Катерина Алексєєнко.

У 2024 році до «Книжкової площі» доєдналося 49 бібліотек. Минулого разу в 2021 році їх було 32. Тоді в місті функціонували ще дві системи: окремо для дітей та дорослих, а захід організували в дворику Ратуші. Цьогоріч подія масштабувалася.

У Львові на «Книжковій площі» обміняли понад 4 тисячі книг - 2
«Книжкова площа»-2024. Фото/ Бомко Ольга для ІА Дивись.info
У Львові на «Книжковій площі» обміняли понад 4 тисячі книг - 3
«Книжкова площа»-2024. Фото/ Бомко Ольга для ІА Дивись.info

«Цього року дуже багато дитячої та підліткової літератури. В цьому є логічне пояснення, адже діти швидко виростають з книжок. Водночас найпопулярнішою яткою є сучасна зарубіжна література. Просто аншлаги. Ми неочікували, наскільки багато людей до неї підходять. У нас дуже багато й української класики. Тому що після повномасштабного вторгнення чимало людей захотіли перечитати нашу класику (наприклад, Підмогильного, Лепкого, Вільде). Читачі перевідкривають для себе класиків та шукають їх навіть у старішому виданні», підкреслює Катерина Алексєєнко.

У Львові на «Книжковій площі» обміняли понад 4 тисячі книг - 4
«Книжкова площа»-2024. Фото/ Бомко Ольга для ІА Дивись.info
У Львові на «Книжковій площі» обміняли понад 4 тисячі книг - 5
«Книжкова площа»-2024. Фото/ Бомко Ольга для ІА Дивись.info

Крім самого книгообміну, також на площі відбувалися тематичні культурні заходи: розмова «Львів — місто літератури креативної мережі ЮНЕСКО»; концерт гурту «Joyriders»; читання-спонукання «Повір у щастя!» з письменницею Олею Вовк; розмова «Література та памʼять: хто і як говорить про новітню російсько-українську війну»; концерт гурту «Granat Garden»; поетичні читання; концерт Соломії Чубай та гурта «Джалапіта»;перегляд та обговорення документального фільму «Мова» режисера Сергія Лисенка.

Подію організувала Львівська муніципальна бібліотека. Вона є безкоштовною для відвідувачів.

Згодом ІА Дивись.info розповість детальніше про особливість цьогорічного книгообміну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: