Генштаб: за минулу добу було 166 боєзіткнень, третина з них — на Покровському напрямку

За минулу добу, 20 серпня, на фронті відбулося 166 бойових зіткнень, третина з яких припала на Покровський напрямок. Також Сили оборони знищили 1210 росіян.
Про це повідомили у зведенні Генштабу Збройних сил України.
Атаки російської армії по Україні
За даними Генерального штабу, за попередню добу росіяни завдали по позиціях українських підрозділів та населених пунктах вісім ракетних та 83 авіаційних удари. При цьому використали 13 ракет і 104 керовані авіабомби. Крім цього, російські військові здійснили 4390 обстрілів, з них 152 із реактивних систем залпового вогню. Також вони використали 1558 дронів-камікадзе.
Від авіаударів постраждали населені пункти Козача Лопань, Рідкодуб, Нове, Серебрянка, Верхньокам’янське, Григорівка, Часів Яр, Дружба, Торецьк, Неліпівка, Гродівка, Олександропіль, Мирноград, Михайлівка, Вугледар, Водяне, Новодарівка Новоандріївка, Лобкове, Новояковлівка, Новопавлівка, Миколаївка.
Ситуація на фронті за напрямками
- На Харківському напрямку росіяни одинадцять разів проводили наступи та штурми в районах населених пунктів Липці та Вовчанськ.
- На Куп’янському напрямку відбулося 15 бойових зіткнень. Сили оборони відбивали атаки в районах Петропавлівки, Берестового, Стельмахівки, Синьківки та Степової Новоселівки.
- На Лиманському напрямку українські військові відбили 18 атак в районах Макіївки, Новосадового, Греківки, та Діброви.
- На Сіверському напрямку Сили оборони відбили п’ять атак неподалік Виїмки та Переїзного.
- На Краматорському напрямку ситуація контрольована, українські воїни відбили вісім спроб росіян просунутись поблизу Часового Яру, Кліщіївки та Іванівського.
- На Торецькому напрямку війська РФ двадцять чотири рази намагалися просунутися вперед поблизу Нью-Йорка, Неліпівки, Торецька та Залізного. Застосовували бомбардувальну та штурмову авіацію.
- На Покровському напрямку Сили оборони відбили 66 атак противника. Росіяни намагалися просуватись в напрямку Воздвиженки, Михайлівки, Калинівки, Новогродівки, Гродівки, Миколаївки, Птичого, Скучного та Зеленого Поля.
- На Курахівському напрямку російські військові десять разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі поблизу Костянтинівки, Красногорівки та Карлівки.
- На Времівському напрямку росіяни двічі намагалися захопити українські позиції біля Водяного Донецької області.
- На Оріхівському напрямку російські підрозділи двічі безуспішно намагались просунутись в напрямку Новоданилівки та поблизу Малої Токмачки.
- На Придніпровському напрямку українські військові відбили п’ять атак.
- На Волинському та Поліському оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
- На кордоні з Чернігівською областю противник зберігає військову присутність, проводить розвідувальну діяльність.
- На Курському напрямку Сили оборони України продовжують ведення операції.
Втрати російської армії в повномасштабній війні
За повідомленням Генштабу, за минулу добу українські військові ліквідували 1210 росіян, а за час повномасштабної війни — 603 010.
Крім цього, армія РФ втратила:
- танків ‒ 8522 (+4 за минулу добу) од,
- бойових броньованих машин ‒ 16542 (+21) од,
- артилерійських систем – 17216 (+60) од,
- реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) – 1166 (+0) од,
- засобів протиповітряної оборони ‒ 928 (+2) од,
- літаків – 367 (+0) од,
- гелікоптерів – 328 (+0) од,
- безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня – 13902 (+38) од,
- крилатих ракет ‒ 2442 (+4) од,
- кораблів/катерів ‒ 28 (+0) од,
- підводних човнів ‒ 1 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 23221 (+79) од,
- спеціальної техніки ‒ 2887 (+2) од.
Ці дані уточнюють.
За повідомленням Гештабу, за минулу добу ракетні війська й артилерія Сил оборони завдали 15 ударів по районах зосередження особового складу й озброєння та важкої техніки (ОВТ) росіян, трьох засобах ППО, трьох артилерійських систем, одній РЛС та ще по одному іншому важливому російському об’єкту.