Можливість бити по об'єктах у тилу Росії має вирішальне значення для України - аналітики

Безымянный
Ілюстративне фото/відкриті джерела

Українські дальні удари по російських військових об'єктах у тилу Росії відіграють критичну роль у послабленні військового потенціалу Росії на всіх театрах воєнних дій.

Про це пишуть аналітики з інституту вивчення війни (ISW)

Важливість зняття обмежень на використання зброї, наданої Заходом, особливо помітна в контексті здатності українських сил завдавати ударів по широкому спектру важливих цілей, що підтримують російські військові зусилля.

Однак, за повідомленнями Politico від 23 серпня, неназваний високопоставлений чиновник з національної безпеки адміністрації Байдена висловив сумніви щодо ефективності українських ударів західною зброєю по цілях у Росії. За його словами, російські військові перемістили 90% своїх літаків, які здійснюють бомбові удари, з аеродромів у зоні дії ракет Storm Shadow і ATACMS. Водночас, він зазначив, що українські сили мають обмежений запас цих ракет.

Інститут вивчення війни (ISW) підтверджує інформацію про передислокацію російської авіації, однак звертає увагу на те, що в зоні дії ракет ATACMS залишається щонайменше 250 військових і воєнізованих об'єктів Росії. Наразі США забороняють Україні використовувати ATACMS для ударів по військових цілях у Росії, дозволяючи лише обмежене використання систем HIMARS, оснащених GMLRS. Це обмежує можливість України вразити лише 20 із 250 потенційних цілей.

Попри передислокацію російських авіаційних засобів, інші важливі військові об'єкти Росії залишаються в зоні дії української зброї, що підкреслює необхідність зняття обмежень на її використання для забезпечення більшої ефективності військових операцій України.

Читайте також: Американські аналітики розповіли про успіхи ЗСУ в районі Суджі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: