Пересадка у громадському транспорті Львова — що варто знати

Безкоштовна пересадка у громадському транспорті Львова працює з липня теперішнього року. Цією функцією щотижня зараз користується близько 50 тисяч пасажирів.
Про це розповів директор міського департаменту мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило на брифінгу у четвер, 29 серпня.
Пересадка у громадському транспорті Львова
Забарило нагадує, що у липні пересадковий квиток запустили спершу для студентів, а менш ніж за два тижня — для усіх пасажирів, які є власниками ЛеоКарт.
«Щотижня орієнтовно від 50 тисяч людей користуються пересадкою. Натомість близько 5% серед усіх пасажирів користуються потрійною пересадкою. Це люди, для яких нині тариф за поїздку становить 4 гривні», — сказав посадовець.
Рішення про запуск безкоштовної пересадки ухвалили після того, як після впровадження електронного квитка пасажири активніше обирали спосіб оплати проїзду саме безготівково.
Як працює безкоштовна пересадка у громадському транспорті Львова
Це можливість пересідати на інший автобус, трамвай чи тролейбус впродовж 40 хвилин без додаткової оплати. Усі пересадкові поїздки потрібно обов’язково реєструвати в кожному транспортному засобі.
Скільки часу діятиме пересадка
Після першої валідації пасажири мають до 40 хвилин, щоб без додаткової оплати пересісти на інші транспортні засоби. Відлік часу починається з моменту валідації у першому транспорті. Після цього у пасажира є 40 хвилин, щоб завалідуватися у наступному транспорті та продовжити свою поїздку, незважаючи на те, коли вона завершиться.
40 хвилин — це середній час доїзду громадського транспорту з кінцевих зупинок у громадах до транспортної розв'язки, пересадкового вузла чи центральної частини міста, переконують міському департаменті мобільності та вуличної інфраструктури.
Чи є обмеження щодо кількості пересадок впродовж 40 хвилин
Ні, кількість фізичних пересадок необмежена. Обмежений лише час — всі пересадки пасажир має зробити не пізніше, ніж через 40 хвилин після валідації першої поїздки в першому транспортному засобі.
Чи може пасажир пересідати на різні види транспорту та різні маршрути
Так, пересідати можна на трамваї, тролейбуси та автобуси будь-яких міських маршрутів. Приміські маршрути в цей перелік не входять.
Скільки заплатить пасажир за поїздки, зареєстровані в межах 40 хвилин
За всі поїздки, здійснені в межах 40 хвилин, студент зі своєю ЛеоКарт заплатить як за одну – лише 6,5 гривень. Коли ж пересадка запрацює для усіх власників ЛеоКарт, то за всі поїздки в межах 40 хвилин пасажир заплатить лише 13 грн. Тож з міською транспортною карткою пасажир відчутно економитиме свої кошти.
Як списуватимуться кошти з ЛеоКарт за пересадкові поїздки
Інформацію про всі поїздки за день система підсумує вночі. І якщо пасажир встиг змінити громадський транспорт до 40 хвилин, то з рахунку спише як за одну поїздку - лише 6,5 гривень зі студентською ЛеоКарт та 13 гривень із загальною транспортною карткою. Актуальний баланс ЛеоКарт відображатиметься наступного дня.
Більше про функцію безкоштовної пересадки у громадському транспорті Львова та відповіді на поширені запитання пасажирів, читайте за цим покликанням.
Е-квиток Львові
У місті безготівкова оплата за проїзд у громадському транспорті запрацювала 11 грудня 2023 року.
За цей час у системі е-квитка зареєстровано понад 50 мільйонів поїздок. Зокрема, 65% мешканців валідує проїзд загальними та персоналізованими ЛеоКарт, а 16% — оплачує банківськими картками. Наразі готівкою оплачують проїзд 19% пасажирів і є тенденція до зниження цього відсотку.